Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Економіка та економічна політика
Соціальні та поведінкові наукиПрограма спрямована на підготовку фахівців з широким колом компетентностей на основі системних знань про закономірності функціонування сучасної ринкової економіки та механізмів прийняття рішень. Основна увага приділяється досягненню синтезу теорії та практики, придбанню глибинних спеціальних знань, економіко-психологічної та правової підготовки, розвитку аналітичних, дослідницьких та управлінських здібностей.

Для успішного керівництва і діяльності у всіх сферах бізнесу, фінансовому секторі та органах державної влади необхідно володіти цілісними знаннями функціонування економіки, що дає економічна теорія.
Запорукою успіху економічної діяльності є прийняття ефективних рішень. Їх можна приймати тільки вміючи аналізувати господарську активність на рівні домогосподарства, фірми, регіону, країни та навіть світової економіки в цілому. Найважливіші питання виробництва, розподілу, обміну і споживання на всіх цих рівнях вивчає економічна теорія.
Розуміння принципів і законів економічного розвитку дозволяє точніше передбачати події та їх наслідки, правильно планувати та досягати своїх цілей у економічному та політичному середовищі, що постійно змінюється.
Економічна теорія розвиває самостійне мислення, здатність бачити приховану сутність явищ, і завдяки цьому вибудовувати успішну стратегію у своїй трудовій діяльності, керівництві підприємством чи державною установою.
Економічна політика виступає у двох основних формах: юридичних законів та економічних програм. Перші стосуються тих чи інших закономірностей розвитку господарської діяльності, мають приписний характер і є обов’язковими для виконання. Другі — часто змінюються залежно від економічної ситуації в країні. Економічні програми можуть бути національними або цільовими. Загальнонаціональні програми охоплюють важливі макроекономічні пропорції. Цільові — розраховані на участь десятків і сотень підприємств, мають обов’язковий характер. Але на відміну від юридичних законів обов’язковість програм ґрунтується не на наказах, а на контрактах, що передбачають матеріальну відповідальність виконавців і є вигідними для них.
Завдяки володінню сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями та поглибленому знанню іноземних мов, випускники легко інтегруються у міжнародне бізнес-середовище (Канада, Франція, Фінляндія, Чехія та інші країни світу).