Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Біохімія
БіологіяБіохімія вивчає молекулярні та клітинні механізми біологічних процесів, які відбуваються в живих організмах в нормі, при патології та під впливом природних і штучних чинників. Програма забезпечує всебічну фахову освіту в галузі біохімії та суміжних областей біології з можливістю подальшого навчання, успішного працевлаштування та розвитку кар’єри.

Підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних на сучасному рівні розв’язувати складні теоретичні та практичні задачі у галузі біохімії та суміжних наук, як у професійній діяльності, так і у подальшому навчанні.
Навчання спрямовано на формування у студентів cучасних уявлень про механізми біохімічних процесів, шляхи їх інтеграції та адаптації, на здобуття навичок застосування сучасних методологічних підходів до фундаментальних та прикладних наукових досліджень в галузі біохімії і лабораторної діагностики біологічних систем, пошуку і аналізу науково-технічної інформації. Програма готує студентів із зацікавленістю до наукових досліджень в галузі біохімії та суміжних наук до засвоєння спеціалізованих програм наступного рівня освіти.
Програма виконується в активному дослідницькому середовищі, передбачає науково-дослідну практику, виконання експериментального дослідження у рамках дипломної роботи магістра із застосуванням сучасних методологічних підходів біохімії, молекулярної біології, біофізики, лабораторної діагностики, біоінформатики, системної біології. Програма містить фундаментальні і професійно-орієнтовані дисципліни, що мають інтегративний характер і поєднують теоретичну і практичну підготовку, а також дисципліни психолого-педагогічної підготовки та асистентську практику.
Після завершення програми випускники мають широкі можливості працевлаштування у біохімічних лабораторіях науково-дослідних інститутів біологічного та медичного профілю, підприємств харчової та фармацевтичної промисловості, епідеміологічного та екологічного надзору, у діагностичних лабораторіях в галузі медицини, спорту і криміналістики, на профільних кафедрах вищих навчальних закладів. Кращі випускники магістратури можуть продовжити навчання в аспірантурі. Можливо набуття додаткових кваліфікацій за іншими спеціальностями в системі післядипломної освіти.
Випускник програми має інтегральні уявлення про функціонування біологічних систем на різних рівнях організації, в тому числі про структуру і функцій біомолекул, клітинні процеси, механізми регуляції обміну речовин в нормі та при патології; вміє генерувати та експериментально перевіряти власні гіпотези щодо зв’язку біологічної структури з функцією, механізмів біологічних процесів і явищ; вміє планувати та здійснювати дослідження, аналізувати їх результати і формулювати висновки, готувати наукові роботи до оприлюднення; вміє використовувати сучасні бази даних та комп’ютерні програми для пошуку і аналізу біологічної інформації, працювати з моделями об’єктів і процесів у живих організмах; здатний оцінювати вплив господарської діяльності на навколишнє середовище та здоров’я людини, приймати рішення з важливих проблем біології і на межі предметних галузей; застосовувати основи педагогіки та психології в навчальному процесі у вищих навчальних закладах.
Освітній процес реалізується як студентоцентроване і проблемно-орієнтоване навчання з елементами ініціативного самонавчання та акцентом на саморозвиток особистості.
Лекційні заняття базуються на сучасних наукових методах пізнання, семінарські заняття мають характер проблемних дискусій. Лабораторні і практичні заняття проводяться в малих групах, передбачають використання різноманітних методів сучасних досліджень, с тому числі біохімічних і молекулярно-біологічних методів, інформаційних та комунікаційних технологій, методів статистичної обробки даних експерименту. З кожної фахової дисципліни заплановані пошуково-аналітичні індивідуальні завдання.
Підсумкова атестація студентів здійснюється на підставі публічного захисту дипломної роботи магістра. По завершенню програми випускнику присвоюється кваліфікація «Магістр біології. Біохімія».
Студенти у ході навчання можуть проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD, Fulbright Graduate Student Program тощо).