Опис програми

ОНП підготовки докторів філософії з журналістики передбачає розвиток загальних та фахових компетентностей задля забезпечення підготовки кадрів вищої кваліфікації для здійснення науково- дослідницької та науково-педагогічної діяльності, аналітичної роботи, наукового консультування у сфері науки, освіти, державного управління тощо та діяльності недержавних організацій, а також у викладацькій роботі, у службах та інституціях, що координують та регулюють діяльність медіа.

Випускники програми підготовлені до роботи в міжнародних та вітчизняних дослідницьких проєктах та інституціях, до викладання соціокомунікаційних дисциплін на високому сучасному рівні в університетах України та світу.

Унікальність програми зокрема полягає в тому, що ОНП забезпечується як базовими двома кафедрами з різних факультетів – кафедрою журналістики філологічного факультету та кафедрою медіакомунікацій соціологічного факультету, що дає змогу пропонувати здобувачам широкий спектр тем і напрямків наукових досліджень, поєднувати у їх підготовці здобутки двох потужних наукових шкіл, запроваджувати максимально широкий спектр методів дослідження, поєднувати фундаментальний і прикладний напрямки досліджень. Можливе навчання на денній чи заочній формі.

Вивчення аспірантами нормативних навчальних дисциплін та дисциплін за вибором забезпечують підвищення їх професійної майстерності у майбутній викладацькій та науковій діяльності за спеціальністю в галузі журналістики та набуття ними додаткових загальних і фахових компетенцій (поглиблення теоретичних та методологічних засад журналістики та соціальних комунікацій як науки; поглиблення соціогуманітарної підготовки, що орієнтовані на професійну діяльність та удосконалення професійної іноземної мови); проходження асистентської педагогічної практики дає можливість набути досвіду педагогічної та навчально-методичної роботи у ЗВО, розвинути професійно-педагогічні компетентності, опанувати технологіями проведення навчальних занять та підготовки навчально-методичних матеріалів за курсами дисциплін, що викладаються у ЗВО; науково-дослідницькі компетентності, набуті в ході здійснення самостійного наукового пошуку, забезпечують тісний зв'язок сучасної науки і практики з навчальним процесом і дають можливість підвищити рівень ефективності підготовки сучасного журналіста. ОНП орієнтована на максимальне врахування наукових інтересів здобувачів при визначенні теми дослідження, керівника, при здійсненні навчальної діяльності із формуванням актуальної освітньої траєкторії.

У сучасних швидко змінюваних умовах глобального, національного й регіонального розвитку галузі та з урахуванням ситуації в Україні, пов’язаної з обставинами інформаційної війни і збройного конфлікту, загострення проблеми національної інформаційної безпеки, на ринку праці потрібні висококваліфіковані фахівці, що мають комплексні знання, теоретичні та практичні навички з узагальнення й аналізу явищ та проблем, високий рівень соціальної відповідальності.

Тож здобувачі повинні мати системний науковий світогляд, уміння креативно мислити, здійснювати аналітичну діяльність, пропонувати неординарні підходи з використанням новітніх технологій, що враховано при розробці ОНП.

ОНП передбачає можливість для здобувачів ступеня PhD з журналістики обрати тему дослідження, максимально наближену до їх наукових та професійних медійних інтересів, оскільки науково-педагогічні працівники, які можуть виступати керівниками досліджень, працюють в різних напрямках журналістикознавства, мають різноманітні наукові інтереси, а також широкий досвід практичної діяльності в медіа. Завдяки вищевказаному в межах ОНП запроваджується максимально широкий спектр методів дослідження, розгалужена тематична парадигма (яка враховує всі новітні трендові напрямки медійної діяльності, що тільки виникають і ще не є вписаними в новітню історію журналістики), активно втілюється концепція навчання через дослідження. Відбувається наскрізне врахування суспільно-політичних, соціокультурних, світоглядно-ціннісних, технологічних тенденцій і змін в Україні і світі, що дозволяє здобувачам пропонувати актуальні конкурентоспроможні дослідження, бути обізнаними щодо своїх професійних можливостей та трансформацій і тенденцій ринку праці (регіонального, вітчизняного, світового). Перевагою ОНП є й те, що в ЗВО функціонують усі рівні освітньої діяльності зі спеціальності «Журналістика» і є можливість згодом продовжити свої наукові пошуки в докторантурі.

ОНП містить навчальну та наукову складові. Навчальна складова сформована таким чином, щоб на основі наявних знань навчити аспіранта абстрактного мислення, аналізу та синтезу, здійснювати інформаційний пошук, писати наукові роботи та презентувати їх результати, в т. ч. й англійською мовою, надати поглиблені знання сучасного стану, тенденцій розвитку і найвагоміших нових наукових досягнень в галузі журналістики та медіакомунікацій, а також у суміжних галузях.

Долучення аспірантів до міжнародної академічної спільноти реалізується на підставі міжнародних договорів про співробітництво в галузі освіти та науки, міжнародних програм та проєктів, а також з власної ініціативи аспірантів.

Освітньо-наукова програма

Передумови для вступу
    Я маю
Вступний іспит зі спеціальності
Вступний іспит з іноземної мови
Презентація дослідницьких пропозицій за тематикою передбачуваного керівника
Диплом магістра
    Я маю
Вступний іспит зі спеціальності
Вступний іспит з іноземної мови
Презентація дослідницьких пропозицій за тематикою передбачуваного керівника
Диплом магістра