Опис програми

Кіберфізична система — це механізм, що контролюється або відстежується компютерними алгоритмами і тісно повязаний з інтернетом та його користувачами. У кіберфізичних системах програмне забезпечення має справу з фізичними обєктами. Прикладами кіберфізичних систем можна вважати розумні енергосистеми, безпілотні автомобільні системи, автоматизовані системи керування, робототехнічні системи, самокеровані літальні апарати.

Кіберфізичні системи розвиваються та впроваджуються у різних сферах людської діяльності: аерокосмічна та військова галузь, автомобільна промисловість, громадська інфраструктура, енергетика, охорона здоров’я, транспорт, розваги, побутова техніка тощо.

Метою програми є підготовка спеціалістів з розроблення, створення та експлуатації таких систем. Випускник буде здатен створювати і використовувати сучасні інформаційні системи та технології, оцінювати якість, надійність, відмовостійкість і живучість таких систем та технологій, застосовувати моделі, методи та засоби оптимізації та ухвалення рішень під час створення й використання інформаційних систем та технологій. Студенти отримають практичні навички для роботи з комп’ютерною технікою, контрольно-вимірювальними приладами, програмно-технічними комплексами та засобами, мережевим обладнанням, спеціалізованим програмним забезпеченням, сучасними мовами програмування тощо.

Окрім необхідних ІТ-компетенцій, випускники будуть здатні до вивчення, аналізу прогнозування фізичних явищ та процесів, тобто будуть поєднувати ІТ-навички з науково-дослідними та дослідно-конструкторськими навичками — Research & Development» (R&D).

Також студенти під час навчання будуть отримувати необхідні для роботи в сучаних ІТ-компаніях мякі навички: робота в команді, знання англійської мови, вміння самостійно набувати необхідні знання та навички і професійно самовдосконалюватися.