Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Соціальна робота
Соціальна роботаПрограма забезпечує базову вищу освіту із соціальної роботи з можливістю подальшого навчання, формує та розвиває загальні й професійні компетентності в галузі соціальної роботи, що надає перспективи працевлаштування й побудови успішної кар’єри.

Програма допоможе отримати як фундаментальні, так і практично орієнтовані знання й вміння з соціальної роботи, сформувати здатність розв’язувати як проблеми соціальної сфери, так і конкретні проблеми особистості, сім’ї, групи або громади, які перебувають в складній ситуації і потребують фахової допомоги соціальних працівників.
Навчання за програмою спрямовано на підготовку фахівців, які здатні на професійному рівні застосовувати на практиці здобуті загальнонаукові знання та знання за спеціальністю, вільно використовувати теорію, методи й технології соціальної роботи для надання кваліфікованої допомоги особам, групам людей, громадам та спрямовані на подальшу фахову самоосвіту.
Програма передбачає поєднання теоретичної та практичної складових, використання в навчальному процесі активних методів навчання (аналіз кейсів, розроблення соціальних проєктів), проведення виїзних занять і практики на базі державних і громадських організацій та установ, які здійснюють соціальну роботу.
Після закінчення програми випускник може продовжити навчання в магістратурі, а також працювати за фахом у закладах (установах, організаціях) державного управління, соціального захисту, надання соціальних послуг, охорони здоров’я, освіти, культури, правоохоронній сфері та сфері національної безпеки.
Випускник програми розуміє сутність і значення соціальної роботи та основних її напрямів; знає нормативно-правову базу соціальної роботи та соціального забезпечення; знає та розуміє організацію та функціонування системи соціального захисту та соціальних служб; вміє співпрацювати в міжнародному середовищі та розпізнавати міжкультурні проблеми в професійній практиці; вміє оцінювати соціальні проблеми, потреби, особливості та ресурси клієнтів; вміє розробляти шляхи подолання соціальних проблем і знаходити ефективні методи їх розв’язання; вміє розробляти й реалізувати соціальні проєкти та програми; вміє застосовувати методи менеджменту для організації власної професійної діяльності та управління діяльністю соціальних робітників і волонтерів, іншого персоналу; вміє виявляти й залучати ресурси організацій-партнерів з соціальної роботи для виконання завдань професійної діяльності тощо.
Під час освітнього процесу реалізується принцип студентоцентрованого навчання та академічної свободи, індивідуальний підхід. Викладання та навчання мають практично орієнтований характер та здійснюються на основі ознайомлення із сучасними концепціями та практичними кейсами, комбінації лекцій та практичних занять, самостійної навчальної та дослідницької роботи, розв’язання прикладних завдань.
Освітня програма передбачає можливість включеного навчання протягом семестру в інших навчальних закладах України. Передбачена також можливість укладання угод із закордонними закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.
- Я маю
- Я маю