Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Прикладна фізика нетрадиційної енергетики
Природничі наукиПрикладна фізика нетрадиційної енергетики — це сучасна освітня програма, спрямована на підготовку висококваліфікованих спеціалістів з прикладної фізики, нетрадиційної енергетики та енергоресурсозбереження. Такі фахівці здатні вирішувати весь спектр питань, пов’язаних, зокрема, з розробкою відновлюваних джерел енергії, оцінкою їхнього потенціалу та нетрадиційними технологіями використання і ресурсоощадження, із застосуванням програмного забезпечення.

Освітня програма орієнтована на засвоєння теоретичних знань і практичних навичок в області фізики відновлюваних джерел енергії, нетрадиційних методів виробництва і транспортування електричної енергії, перетворення корисних для людства видів енергії, розроблення енергоустановок, що використовують відновлювані джерела енергії, математичного та комп’ютерного моделювання процесів енергоперетворення, оброблення даних у нетрадиційній енергетиці.
Перевагою освітньої програми є її орієнтація саме на прикладні аспекти фізики в галузі нетрадиційної енергетики. Особлива увага приділяється поглибленому вивченню фізичних основ отримання та перетворення енергії з відновлюваних джерел у поєднанні з використанням сучасних комп’ютерних технологій для моделювання цих процесів, знання яких потребує ринок праці України у зв’язку з її приєднанням у 2017 році до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Приєднання до IRENA, а також прийняття у 2017 році низки законів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики в Україні, відкриває шлях до залучення інвестицій та отримання дешевих кредитів для впровадження «зелених» проектів, а отже, і створення додаткових робочих місць, де випускники фізико-енергетичного факультету будуть конкурентоздатними.
Після проходження та засвоєння освітньої програми «Прикладна фізика нетрадиційної енергетики» випускники кафедри фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології отримують фундаментальні та прикладні знання в галузях нетрадиційних відновлюваних і невідновлюваних джерел енергії, матеріалознавства та технологій матеріалів у нетрадиційній енергетиці, фізичних основ водневої й сірководневої енергетики, кріоенергетики, біопаливних технологій в енергетиці, енергоресурсозберігаючих технологій, зокрема, вилучення з надкритичних флюїдних екстракцій комплексів металів та їхніх ізотопів, енергогенерувальних сірководневих комплексів Чорного моря, прикладних аспектів нанофізики та фізики конденсованого стану, термодинаміки енергетичних систем.
За бажанням випускники можуть продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Викладачами факультету забезпечується викладання таких дисциплін, пов’язаних з нетрадиційною енергетикою:
– сонячна енергетика та енергетика надр Землі;
– вітрова енергетика;
– воднева та сірководнева енергетика;
– мала розподілена енергетика;
– матеріали та технології сонячної енергетики;
– методи вироблення, акумулювання і транспортування отриманої з нетрадиційних джерел електричної енергії;
– новітня нетрадиційна енергетика та її потенціал;
– термоядерний та холодний синтез. Радіаційна безпека в нетрадиційній енергетиці;
– сірководневі технології та комплексне вилучення енергії чорноморського регіону;
– енергоефективні технології дегідратації та диспергування реологічних матеріалів;
– конструкційні матеріали нетрадиційної енергетики та технології їх створення;
– пристрої нетрадиційної енергетики та їх експлуатаційні характеристики;
– сучасний стан вуглець водневих технологій;
– нанофізика і фемтохімія в нетрадиційній енергетиці та ресурсоощадженні;
– сучасні проблеми гідродинамічної стійкості стратифікованих середовищ;
– методи оцінки потенціалу нетрадиційних енергоресурсів;
– радіоекологія в нетрадиційній енергетиці.
Крім того, студентам викладається курс загальної та теоретичної фізики, вищої математики, курси комп’ютерної графіки, об`єктно-орієнтованого програмування, інтегрованих середовищ розроблення, основ обчислювальних процесів і алгоритмів у задачах фізики, основ програмувальної електроніки.
Студенти в ході навчання можуть проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну таких як Erasmus+, DAAD та інші.
Освітньо-професійна програма