Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні фінанси
Міжнародні відносиниПрограма розроблена відповідно до місії та стратегії університету, спрямована на здобуття студентами поглиблених теоретичних знань та практичних вмінь і навичок для успішного виконання професійних обов’язків у сфері міжнародних економічних відносин з акцентом на розвиток компетентностей, зокрема з іноземних мов, та соціальних навичок, які необхідні для оптимізації діяльності суб’єктів господарювання в сфері міжнародних фінансів та вирішення складних спеціалізованих завдань і практичних проблем, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

Змістовна унікальність програми полягає в ефективному поєднанні фундаментальної загальноекономічної підготовки з опрацюванням практичних ситуацій з акцентом на новітні тенденції в міжнародній фінансовій галузі (навчальний план створено спільно з роботодавцями). Програма є комплексною та міждисциплінарною, що дозволяє отримати мікс компетентностей.
Передбачено поглиблене вивчення двох іноземних мов, залучення студентів до виконання грантових програм, участь у міжнародній мобільності. Основні дисципліни: економікс; менеджмент та маркетинг; теорія статистики та програмні засоби статистичного аналізу; основи дипломатії; іноземна мова (англійська); друга іноземна мова; економіка фірми; фінанси; міжнародні фінанси; міжнародні економічні відносини; основи міжнародного бізнесу; облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності; міжнародна логістика; міжнародний фінансовий менеджмент; міжнародні інвестиції; бухгалтерський облік; фінансовий аналіз; міжнародна банківська справа; міжнародне оподаткування; страхування та інші.
З метою закріплення здобутих знань, навичок та вмінь навчальним планом передбачено проходження двох видів практик — перекладацької та виробничої. Під час навчання хлопцям та дівчатам надається можливість проходити військову підготовку, після якої вони отримують військове звання «молодший лейтенант запасу».
Запис у дипломі: бакалавр міжнародних економічних відносин, міжнародні фінанси.
Фінансист — це одна із найбільш престижних професій у світі. Основне завдання фінансиста — примножити капітал. Фінансисти необхідні інвестиційним фондам, банкам, біржам, страховим компаніям, звичайним підприємствам, великим транснаціональним корпораціям, органам місцевого та державного управління. Водночас фахівець із фінансів може обрати собі певний напрям діяльності: податки, страхування, інвестиційна діяльність, фінансове планування та звітність, управління корпоративними фінансами тощо.
Можливі первинні професії: менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності, помічник керівника підприємства (установи, організації), фахівець з фінансово-економічної безпеки, менеджер (управитель) із допоміжної діяльності у сфері фінансів, фахівець з біржових операцій, фахівець з корпоративного управління. Також компетентності, здобуті під час навчання за цією освітньою програмою, дають можливість працювати на таких посадах як економіст з фінансовою роботи, економіст, відповідальний працівник банку (філіалу банку, іншої фінансової установи), аудитор, експерт із зовнішньоекономічних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, економіст з міжнародної торгівлі. Також випускник має здатність до перекладацької діяльності в галузі міжнародних відносин.
Місця для працевлаштування: Міністерство закордонних справ, обласні державні адміністрації, міжнародні організації економічного профілю, приватні структури, що реалізують діяльність у сфері міжнародних економічних відносин (зовнішньоекономічні відділи фірм, транснаціональні корпорації та банки), науково-дослідницькі інституції, фізична особа-підприємець.
Освітньо-професійна програма