Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Математика
Математика та статистика
Випускник програми «Математика» підготовлений для проведення фундаментальної дослідницької діяльності у технічній, природознавчій, суспільній сферах, у галузях, що потребують розробки, створення, апробації і використання ефективних математичних теорій і методів, математичних моделей і комп’ютерних технологій, у тому числі з економіки, бізнесу та управління, програмно-управлінського забезпечення науково-дослідної, проектно-конструкторської та експлуатаційно-управлінської діяльності.
Також фахівець з математики має фундаментальну підготовку з основних напрямів сучасної математики, поглиблену комп’ютерну підготовку та досвід використання сучасного iнструментарiю iнформацiйних технологій, що дає змогу на високому рiвнi займатися теоретичними та інформаційно-експериментальними дослідженнями, створювати й аналізувати математичнi та комп’ютернi моделi процесiв, явищ i об’єктiв, викладати різні курси з математики та інформатики у середніх та вищих навчальних закладах.
Випускники працюють науковцями, викладачами навчальних закладiв усiх рiвнiв акредитацiї, керiвниками теоричних і алгоритмичних розробок математичних моделей у наукових, виробничих, комерційних, банкiвських i фінансових установах України та за кордоном, інвестиційних компаніях, промислових виробництвах.
Випускник також може займати посади: математик, інженер-програміст, викладач інформатики та математики і інші відповідно до вимог Кваліфікаційного довідника посад керівників, спеціалістів та інших службовців.