Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Класичні мови і літератури та англійська мова
Гуманітарні наукиЦя програма готує фахівців з давніх мов (латинської та давньогрецької), античної літератури, англійської мови та літератури. Викладання дисциплін забезпечено висококваліфікованими кадрами кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології (кандидати та доктори філологічних наук), які мають багаторічний досвід підготовки фахівців за цією програмою.
Магістерська програма «Класичні мови і літератури та англійська мова» складена відповідно до стандарту вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія» другого (магістерського) рівня освіти, містить необхідний комплекс дисциплін фундаментальної, професійної та практичної підготовки, враховує потреби ринку праці.
Однією з основних компетентностей, яку студенти набувають у результаті навчання за освітньо-професійною програмою «Класичні мови і літератури та англійська мова» магістерського рівня, є набуття навичок іншомовного мовлення в основних видах мовленнєвої діяльності (говорінні, читанні, аудіюванні, письмі) і перекладі на засадах поглибленого вивчення фонетики, лексики та граматики іноземної мови (латинської, давньогрецької, англійської). Не менш значущими є також навички викладання у вищій школі, науково-ділової комунікації (українською та іноземною мовами), вміння презентувати результати професійної науково-дослідної діяльності та поширювати філологічні знання, вміння оптимально організовувати професійну наукову дослідну діяльність.
Сферою діяльності випускників є наукова, освітня, перекладацька діяльність, що забезпечено наявністю в освітній програмі циклу педагогічних та методичних дисциплін, а також проходження асистентської практики; заклади та установи освіти, друковані та електронні засоби масової інформації, сфера ІТ, PR-технології; різноманітні фонди, спілки, фундації гуманітарного спрямування, музеї, мистецькі і культурні центри та інші установи і організації з потребою у перекладацьких послугах.