Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Журналістика
ЖурналістикаВипускники магістратури спеціальності «Журналістика» мають поглиблені знання технологій виготовлення масово-інформаційного продукту в системі формування громадської думки та організації медіавиробничих процесів, мають право на навчання в аспірантурі для отримання звання доктора філософії із соціальних комунікацій із можливістю подальшого викладання журналістських дисциплін.
Програма є освітньо-професійною і орієнтованою на розширення практичних знань і навичок роботи в галузі соціальних комунікацій і медіа. Під час навчання за програмою передбачено опанування здобувачами вищої освіти теоретичної бази з технології виготовлення масово-інформаційного продукту в системі формування громадської думки.
Особливістю програми є обов’язкова практика в харківських, українських ЗМІ або в інших закладах на посадах, які передбачають виконання професійних обов’язків у галузі соціальних комунікацій (реклама, піар, пресслужба), за наявності договору про практику з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.
Перспективи працевлаштування
Випускник може продовжити навчання в аспірантурі або працювати ведучим програм, випусковим редактором, журналістом, журналістом мультимедійних видань засобів масової інформації, коментатором, кореспондентом, оглядачем, редактором, відповідальним редактором, членом головної редакції, членом колегії (редакційної), викладачем журналістських дисциплін у навчальних закладах різного рівня.