Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Фізіологія людини і тварин
БіологіяФізіологія людини та тварин вивчає механізми і закономірності життєдіяльності організмів, їхню взаємодію із навколишнім середовищем, поведінку в різних умовах існування, а також на різних етапах еволюційного та індивідуального розвитку.

Навчання за програмою «Фізіологія людини та тварин» націлене на формування у студентів cучасних уявлень про механізми регуляції та адаптації фізіологічних процесів на різних рівнях структурно-функціональної організації організму., фізіологію поведінки, основи патологічної фізіології, методологію наукових досліджень в галузі фізіології людини та тварин.
Протягом навчання магістрант набуває практичних навичок з використання сучасних методів досліджень в галузі фізіології, моделювання психофізіологічних станів, функціональної діагностики, методів статистичного та математичного аналізу результатів біологічних досліджень; пошуку і аналізу науково-технічної інформації.
Випускники магістратури можуть працювати в установах біологічного, медичного, природоохоронного, сільськогосподарського, фармацевтичного та харчового профілів відповідно до отриманої кваліфікації, проводити лабораторну та психофізіологічну діагностику в медицині, спорті, криміналістиці. Також є можливість продовжити навчання в аспірантурі.