Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні комунікації
Міжнародні відносиниОсновними цілями навчання є здобуття поглиблених знань з теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, світової політики, міжнародної безпеки та конфліктології, міжнародних комунікацій, розвитку міжнародних регіонів, отримання кваліфікації для комплексного аналізу та прогнозування міжнародних відносин та зовнішньої політики держав.

Теоретичний зміст програми передбачає отримання поглиблених знань сутності міжнародних відносин, міжнародної безпеки, міжнародних конфліктів, системи та джерел зовнішньої політики держави, теорії міжнародних відносин, комплексних знань про країни та регіони, міжнародний інформаційний простір та міжнародні комунікації.
Основними цілями навчання є здобуття поглиблених знань з теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, світової політики, міжнародної безпеки та конфліктології, міжнародних комунікацій, розвитку міжнародних регіонів, отримання кваліфікації для комплексного аналізу та прогнозування міжнародних відносин та зовнішньої політики держав, а також для ефективної роботи у сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва, у міжнародних організаціях, освітніх та науково-дослідних інституціях.
Основними об’єктами вивчення є міжнародні відносини, транскордонні та транснаціональні відносини, зовнішня політика держав, міжнародні організації, міжнародні комунікації, держави та міжнародні регіони у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародна безпека та конфлікти, методології та методи міжнародно-політичних досліджень.
До основних методів, методик та технології віднесено збирання та аналіз інформації у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, міжнародної безпеки, міжнародних комунікацій; визначення та прогнозування напрямів розвитку міжнародних відносин у різноманітних сферах; використання іноземних мов у професійній діяльності; здійснення наукових досліджень проблем міжнародних відносин.
За результатами навчання випускники одержать поглиблене знання другої іноземної мови (німецької, французької, італійської або іспанської), розуміння культурних основ міжнародних комунікацій та професійної етики; знання методичних прийомів ведення професійних дискусій у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики; знання стратегічних і тактичних основ, методичних прийомів та особливостей ведення переговорів на міжнародному рівні; знання основ, методичних прийомів та особливостей культурної та гуманітарної дипломатії; знання особливостей побудови та функціонування міжнародних засобів масової комунікації.