Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародний бізнес
Міжнародні відносиниМета програми — підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, здатних розв’язувати складні завдання й проблеми в процесі професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин, що передбачають проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог з акцентом на розвитку професійних компетентностей, зокрема з іноземних мов, та соціальних навичок, необхідних для ефективного управління міжнародним бізнесом.

Освітньо-професійна програма «Міжнародний бізнес» фокусується на забезпеченні знань та навичок із формування обґрунтованих рішень у контексті налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їхньої реалізації з особливою концентрацією на мікрорівні — на рівні міжнародного бізнесу.
Програма зосереджена на практичних аспектах міжнародного бізнесу, дає можливість усвідомити перспективи міжнародного бізнесу в умовах глобалізації та зрозуміти міжнародні стандарти ведення бізнесу. Крім того, студент вивчає міжнародне економічне право, зовнішньоекономічні зв’язки України, методику викладання у вищій школі, продовжує вивчення іноземних мов та формує індивідуальну освітню траєкторію, обираючи дисципліни, що дозволяють сконцентруватися на фінансових, податкових, маркетингових, інноваційних, цифрових аспектах міжнародного бізнесу.
Змістовна унікальність програми полягає в тому, що вона поєднує три аспекти підготовки: міжнародні економічні відносини міждержавного рівня, корпоративний рівень міжнародних відносин (міжнародний бізнес), знання двох іноземних мов. Програма є комплексною та міждисциплінарною і дозволяє отримати багатоаспектні компетентності. Програма готує економістів-міжнародників зі знанням двох іноземних мов.
У процесі навчання застосовуються проблемно-орієнтований та студентоцентрований підходи, а також онлайн-технології, тренінги, рольові та імітаційні ігри, кейс-методи, диспути, навчання на основі науково-виробничих, перекладацьких, педагогічних практик, методи теоретичного та емпіричного дослідження, економіко-математичного аналізу, моделювання та прогнозування, використовуються методики аналізу даних, технологій пошуку й оброблення інформації, системного аналізу даних, експертного оцінювання результатів реалізації міжнародних економічних відносин тощо.
Під час навчання студенти мають можливість проходити стажування й брати участь у міжнародних проєктах за програмами академічного обміну (Erasmus+, програма німецьких академічних обмінів DAAD та інші). Крім цього, на факультеті реалізовується європейський освітній проєкт у межах модуля Жана Моне «Європейська інтеграція України в Промисловості 4.0».
Можливі посади та види діяльності: експерт із зовнішньоекономічних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, консультант з маркетингу, оглядач з економічних питань, економіст, економіст з міжнародної торгівлі, керівник підприємства (установи, організації), менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності, менеджер (управитель) з маркетингу, дипломатичний агент, інспектор з експорту, агент торговельний, фахівець з корпоративного управління, викладач вищого навчального закладу, наукова діяльність, перекладацька діяльність в галузі міжнародних відносин.
Місця для працевлаштування: Міністерство закордонних справ, дипломатичні представництва, торгово-промислові палати, обласні державні адміністрації, міжнародні організації економічного профілю, приватні структури, які реалізують діяльність у сфері міжнародних економічних відносин (зовнішньоекономічні відділи фірм, транснаціональні корпорації), фізична особа-підприємець, заклади вищої освіти, науково-дослідні та проєктні організації.
Магістр може продовжувати навчання на освітньо-науковому рівні доктора філософії та набувати додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих, продовжувати навчання протягом життя згідно з чинним законодавством.