Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Прикладна математика
Математика та статистикаМетою програми є підготовка науковців вищої кваліфікації в галузі прикладної математики, здатних продукувати нові результати, пропонувати та реалізовувати нові ідеї теоретичних досліджень національного та світового рівня.

Програма передбачає підготовку фахівців вищої кваліфікації, які мають глибокі системні знання в галузі математики і її застосувань і здатні до дослідницько-інноваційної діяльності у сфері науки і освіти, здатні продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми у галузі прикладної математики. Поєднання освітньої і наукової складової дозволяє здобувачу освіти набути здатність формулювати та доводити нові теоретичні твердження, створювати нові математичні моделі систем і процесів, планувати і проводити дослідження, презентувати та оформлювати отримані результати, а також проводити науково-педагогічну діяльність в галузі прикладної математики. Програма передбачає виконання власного завершеного наукового дослідження, підготовку і опублікування результатів у вітчизняних і міжнародних періодичних наукових виданнях, представлення результатів на міжнародних наукових конференціях, а також підготовку і публічний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії.