Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Організація та економіка підприємницької діяльності
Управління та адмініструванняПрограма має практичноорієнтований підхід, спрямована на підготовку фахівців, що володіють глибокими специфічними знаннями щодо нормативно-правового супроводу та економічного обґрунтування організації, розвитку і функціонування підприємницьких структур в реальних умовах господарювання.

(098) 112-21-00 (телеграм)
Освітньо-професійна програма «Організація та економіка підприємницької діяльності» спрямована на підготовку фахівців, які володіють сучасною теорією та практикою організації підприємницької діяльності; навичками планування, стратегії та розвитку бізнесу, здатні діяти як компетентні та відповідальні лідери на національному ринку.
Унікальністю програми є поєднання двох блоків дисциплін: фінансово-управлінських (економіка та фінанси підприємств, бізнес-планування, управління витратами, підприємництво і малий бізнес) та спеціалізованих дисциплін (комерційна діяльність, аналіз ринків, організація біржової діяльності, електронна торгівля, інформаційні системи в торгівлі та маркетингу).
Основними загальними компетенціями є здатність оцінювати та аналізувати соціально-економічні явища; уміння обґрунтовувати управлінські рішення; здатність формувати нові ідеї.
Основними спеціальними компетентностями є здатність до організації торгівлі, підприємницької та біржової діяльності; вміння бізнес-планування, оцінювання кон’юнктури ринків та результатів діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур з урахуванням ризиків; вміння ефективно управляти матеріально-фінансовими ресурсами підприємства.
Освітньо-професійна програма відповідає вимогам стандарту вищої освіти. Структура та наповнення програми дозволяє забезпечити досягнення ключового завдання — підготувати успішних, конкурентоздатних фахівців до організаційної, управлінської, підприємницької, інформаційно-аналітичної і науково-дослідницької діяльності як керівники, а також до продовження навчання в магістратурі.
Випускники можуть працювати економістами з аналізу господарської діяльності, керівниками агенствами (страховимими, нерухомості тощо), фахівцями із закупівель, e-commerce, спеціалістами з аналізу товарних ринків, менеджерами роздрібної та оптової торгівлі, мерчендайзерами, експертами з експортно-імпортних операцій, дилерами, брокерами з купівлі-продажу товарів, оцінювачами, аукціоністами, оглядачами з питань біржової діяльності або приватнимими підприємцями — засновниками власної справи.