Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Туризм
Сфера обслуговуванняПрограма спрямована на вивчення організації діяльності туристичних підприємств, туристично-рекреаційного потенціалу регіонів України та світу, організації екскурсійної діяльності, музеєзнавства, економіки та менеджменту туристичного бізнесу і поглиблено — іноземні мови.

Бакалавр за напрямом “Туризм” підготовлений до роботи за декількома видами економічної діяльності: діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг із бронювання та пов’язана з цим діяльність, діяльність у сфері спорту, організація відпочинку та розваг, організаційно-управлінська, господарська, комерційна, інвестиційна та науково-дослідна діяльність у сфері туризму.
Студенти вивчають організацію діяльності туристичних підприємств, туристично-рекреаційний потенціал регіонів України та світу, організацію екскурсійної діяльності, музеєзнавство, економіку та менеджмент туристичного бізнесу та поглиблено — іноземні мови.
За результатами підготовки випускник отримує знання нормативно-правових документів, що регламентують діяльність туристичного бізнесу, технологічних та організаційних процесів із організації та обслуговування в готелях і туристичних комплексах, а також набуває вмінь забезпечувати обслуговування, управління та контроль в готелях і туристичних комплексах за встановленими міжнародними стандартами.
Освітньо-професійна програма