Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Прикладна математика
Математика та статистикаПрограма передбачає поєднання ґрунтовної математичної підготовки з орієнтацією на застосування математичних теорій у наукових дослідженнях, техніці, на виробництві, інформаційній сфері, біології, екології, економіці, соціології тощо.

Поняття «прикладна математика» виникло у ХХ столітті для того, щоб виокремити області математики, які орієнтовані на застосування теорії у практиці. Університетська освіта з прикладної математики поєднує ґрунтовну математичну підготовку з орієнтацією на застосування математичних теорій у наукових дослідженнях, у техніці, на виробництві, в інформаційній сфері, у біології, екології, економіці, соціології тощо.
Випускник напряму підготовки «прикладна математика» підготовлений до професійної діяльності в різних галузях науки, техніки та виробництва, які потребують глибоких знань з математики та володіння сучасними інформаційними технологіями.
У процесі навчання основна увага приділяється фундаментальній математичній підготовці, умінню будувати та аналізувати математичні моделі різноманітних процесів та явищ, застосовувати математичний апарат для розв’язання задач оптимізації та прийняття рішень, для статистичної обробки й аналізу даних, навичкам створення та верифікації прикладних програм.
Фахівці з прикладної математики можуть виконувати дослідження у провідних вітчизняних та міжнародних наукових та науково-виробничих центрах, працювати в організаціях та підприємствах над впровадженням новітніх інформаційних технологій, зокрема, у фінансових структурах та в інформаційній сфері, займатися розробкою та супроводженням програмно-технічних засобів автоматизації інформаційних, виробничих та проектно-дослідних процесів, працювати аналітиками та статистиками у страхових компаніях, дослідницьких медичних центрах тощо, а також продовжити навчання в аспірантурі.