Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Інформатика
Інформаційні технології
Випускники програми «Інформатика» стають висококвалiфiкованими фахiвцями з розробки теорії, проектування експериментальних прикладних програмних продуктів та технічних засобів їх верифікації, адміністрування, впровадження, експлуатації, автоматизації для рiзноманiтних галузей науки та промисловості, операційних та експертних систем, комп'ютерних мереж, засобів захисту iнформацiї в різних галузях суспільної діяльності, обробки iнформацiї, створення баз даних та баз знань. Вони здатні створювати та експлуатувати комп’ютернi й комп'ютеризованi системи щодо управління органiзацiйних, технiчних i органiзацiйно-технiчних суб’єктiв та об'єктiв. У процесі навчання студенти отримують розширену підготовку в області програмування на різних мовах (C, C + +, C #, java, PHP).
Студенти отримують знання з мов програмування і засобів налагодження програм для вбудованих систем. Важливою частиною навчання є архітектура квантових ПК, мереж, вбудованих мікропроцесорних систем, основних сімейств мікроконтролерів.
Випускники працюють у різних галузях: у промисловості, як інженери-розробники математичних методiв, управляючих і програмно-технiчних засобiв, вимірювальних інформаційних систем, систем охорони та безпеки; в адміністративно-господарській сфері як фахівці з розробки та адміністрування баз даних та інформаційних систем, виробничих та проектно-дослiдних процесiв. Можуть працювати розробниками програмно-апаратних комплексiв, менеджерами проектiв, адмiнiстраторами iнформацiйних, комп'ютерних та комп’ютеризованих систем i мереж у наукових, виробничих, банкiвських установах i фiрмах країни. Також фахівець з інформатики має фундаментальну підготовку з основних напрямів сучасної математики, що дає змогу на високому рiвнi викладати різні курси з математики та iнформатики.