Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми
Природничі науки
(095) 209-08-02 (телеграм, вайбер)
Ядерна фізика використовує найбагатший арсенал сучасних дослідницьких засобів, включаючи ядерні реактори, прискорювачі заряджених частинок, різноманітні детектори частинок, що виникають у ядерних реакціях. Ядерно-фізичні дослідження мають величезне чисто наукове значення, даючи людині можливість глибше проникати в таємниці будови матерії.
Фізика плазми вивчає властивості й поведінку плазми, зокрема, в магнітних полях. Особливо це стосується високотемпературної плазми, завдяки якій можна вирішити проблему керованого термоядерного синтезу та отримати нове невичерпне джерело енергії для людства.
Експериментальна та теоретична ядерна фізика є невід’ємними складовими однієї науки. Сучасні експерименти проводять на дуже складному, коштовному обладнанні. Сучасна фізика часто оперує з досить абстрактними поняттями. Фізик має спочатку теоретично обґрунтувати необхідність проведення експериментів, передбачити очікувані результати, дати теоретичні пояснення здобутих експериментальних результатів і запропонувати проведення нових експериментів.