Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Фізика
Природничі наукиФізика — природнича наука, яка досліджує загальні властивості матерії та явищ у ній, а також виявляє загальні закони, які керують цими явищами; це наука про закономірності природи в широкому сенсі цього слова.

Навчання за програмою «Фізика» націлено на вивчення поведінки та властивостей матерії в широких межах її проявів, від субмікроскопічних елементарних частинок, з яких побудоване все матеріальне (фізика елементарних частинок), до поведінки всього Всесвіту, як єдиної системи (космологія).
Магістри вивчають, що деякі із закономірностей, які встановлені фізикою, є загальними для всіх матеріальних систем. До таких можна віднести, наприклад, закон збереження енергії. Такі закономірності називають законами фізики. Фізику вважають фундаментальною наукою, тому що всі інші природничі науки (хімія, геологія, біологія тощо) мають справу з певними різновидами матеріальних систем, які підкоряються законам фізики.
Здобувши ступінь магістра, випускники фізичного факультету продовжують навчання в аспірантурі, а потім докторантурі за спеціальностями «Фізика твердого тіла», «Магнетизм», «Оптика, лазерна фізика», «Теоретична фізика», «Фізика низьких температур», «Надпровідність», «Геліофізика і фізика Сонячної системи», «Астрофізика і радіоастрономія», «Астрометрія і небесна механіка» у Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна, наукових установах Національної академії наук України, університетах та наукових установах Польщі, Словаччини, Ізраїля, Німеччини, Франції, Португалії, Швеції, Англії, Канади, Сполучених Штатів Америки тощо.