Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Організація та економіка підприємницької діяльності
Управління та адмініструванняПрограма передбачає глибоку спеціалізовану підготовку і підвищення рівня знань із питань підприємництва, вироблення експертно-аналітичних навичок і розширення інструментарію практичної бізнес-діяльності майбутніх фахівців, що дозволяє їм впевнено займати керівні позиції у бізнес-структурах.

(098) 112-21-00 (телеграм)
Підприємництво як життєвий навик — ключове кредо європейської системи освіти й базовий принцип навчання за освітньо-професійною програмою «Організація та економіка підприємницької діяльності».
Вона спрямована на підготовку високопрофесійних підприємців, які здатні до ведення ефективної підприємницької діяльності в різних сферах економіки; до моделювання власного бізнесу, створення та розвитку стартапів; володіють інструментарієм моніторингу ринкових чинників та визначення їхнього впливу на підприємницьку, торговельну та біржову діяльність; володіють комунікативними навичками, аргументують власну позицію; використовують новітні методи та практичні навички роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж.
Структура програми розроблена у співпраці з цільовими групами (представники бізнесу, органи місцевого самоврядування), що забезпечує її унікальність та максимальну націленість на потреби бізнес-організацій, що реально функціонують.
Перспективами подальшої кар’єри є:
- у сфері підприємництва: приватний підприємець — засновник власної справи, керівник агенством (страховим, нерухомості тощо), економіст з аналізу господарської діяльності, керівник малого/середнього/великого підприємства, керівник проєктів та програм, професіонал із корпоративного управління;
- у сфері торгівлі: фахівець із закупівель, e-commerce, спеціаліст з аналізу товарних ринків, менеджер роздрібної та оптової торгівлі, мерчендайзер, експерт з експортно-імпортних операцій, комерційний директор, керівник напряму (prodakt-menedzher), керівник торгового відділу, фахівець в органах державної влади сфери захисту прав споживачів;
- у сфері біржової діяльності: дилери, брокери з купівлі-продажу товарів, оцінювачі, аукціоністи, оглядач з питань біржової діяльності, власник/керівник брокерської компанії, власник/керівник інвестиційної групи, фахівець з управління активами інституційних інвесторів, фахівець фінансово-економічної безпеки тощо.