Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Переклад (іспанська мова)
Гуманітарні наукиПрограма передбачає вивчення усіх необхідних дисциплін для отримання кваліфікації магістра філології з двох іноземних мов.
Філолог — фахівець у галузі філології, що вивчає культуру народу, виражену в літературній творчості та письмових текстах. Філолог у межах своєї професії досконало знає природу мови, її походження, історичний розвиток, функції, внутрішню структуру і класифікацію. Філолог займається науково-дослідною діяльністю, працює над створенням наукових праць, рецензій, займається відновленням і вивченням текстів, проводить дослідження з вивчення зв’язків між давніми мовами й сучасними групами мов, походження та еволюції слів, граматичних і мовних форм, проводить роботи з уніфікації термінів, вдосконалення понять і визначень у відповідних галузях науки, техніки, народного господарства.
Перспективи працевлаштування
- освітня (викладання іноземних мов в Україні та за кордоном) і перекладацька діяльність;
- IT (експерти-лінгвісти, клієнтська підтримка) та копірайтинг;
- зайнятість у сфері журналістики, видавничої діяльності (редактори), управління;
- навчання в аспірантурі з лінгвістики, перекладу чи літературознавства.