Опис програми

Мета програми

Освітньо-професійна програма «Міжнародно-політична регіоналістика» має на меті підготовку фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та міжнародних комунікацій. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та місця в них країн світу, прогнозувати трансформації їхніх політичних та економічних систем, визначати євроінтеграційні пріоритети України та виклики у сфері безпеки.

Основний фокус освітньої програми та спеціалізації

Магістерська програма акцентує на міжнародних відносинах та зовнішній політиці держав; на ключових політичних, соціально-економічних та культурних проблемах розвитку європейського регіону у сучасних глобальних, регіональних та локальних процесах та місця в них України.

Особливості програми

Характерною особливістю даної програми є підготовка фахівців з міжнародно-політичного регіонознавства поглибленим вивченням регіонів Західної Європи, Північної Європи, Центрально-Східної Європи, зокрема, Німеччини, Франції, Польщі, країн Вишеградської четвірки, а також Східної, Південної, Південно-Східної, Центральної Азії, Близького та Середнього Сходу, Африки. Здобувачі вищої освіти, як першу мову, вивчають європейську мову одного з регіональних напрямів – англійську. Також, є можливість обирати, як другу мову – французьку, німецьку, польську мови; китайську, японську, арабські мови. Надалі, вони мають можливість складання міжнародного іспиту на визначення рівня володіння англійської мови для одержання міжнародного сертифіката. Мобільність за програмою Еразмус+ та Інституту Конфуція рекомендується, але не є обов’язковою. Студенти мають можливість складання міжнародного кваліфікаційного іспиту 8 з китайської мови HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) та стажування у закладах вищої освіти Китайської Народної Республіки. Освітньо-професійна програма «Міжнародно-політична регіоналістика» пропонує до вибору здобувачами вищої освіти дисципліни за двома блоками «Азіатські студії» та «Європейські та американські студії». Запропонований вибір блоками враховує спеціалізацію освітньо-професійної програми «Міжнародно-політична регіоналістика». Освітньо-професійна програма реалізується в активному дослідницькому середовищі із застосуванням академічного дослідження, письма та презентаційних навичок. Процес навчання здійснюється в академічних групах до 20 осіб.

Перспективи працевлаштування

Особа, яка здобула вищу освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Міжнародно-політична регіоналістика», може здійснювати професійну діяльність в сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, обіймати первинні посади в органах державної влади та самоврядування різних рівнів, в міжнародних організаціях, у комерційних та недержавних структурах.

Передумови вступу:

До освоєння освітньо-професійної програми «Міжнароднополітична регіоналістика» допускаються особи, які мають вищу освіту за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, наявність якої підтверджено документом державного зразка. Прийом на навчання для здобуття рівня вищої освіти «магістр» за освітньо-професійною програмою 6 «Міжнародно-політична регіоналістика» здійснюється на конкурсній основі за результатами єдиного вступного іспиту з іноземної мови та вступних випробувань за фахом. Загальні засади конкурсного відбору та зарахування на навчання визначаються Міністерством освіти і науки України і реалізуються правилами прийому на навчання до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Передумови для вступу
    Я маю
Єдиний вступний іспит
Єдине фахове вступне випробування (політологія та міжнародні відносини)
Диплом бакалавра
Єдиний вступний іспит
Єдине фахове вступне випробування (політологія та міжнародні відносини)
Диплом бакалавра
Єдиний вступний іспит
Єдине фахове вступне випробування (політологія та міжнародні відносини)
Диплом магістра