Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Фінанси, банківська справа та страхування
Управління та адмініструванняМетою програми є підготовка фахівців, які мають навички дослідження економічних відносин в суспільному виробництві, категорій, економічних законів, закономірностей становлення та функціонування економічних систем, проблем економічної історії й економічної думки.

Здобувачі вивчають теоретико-методологічні аспекти аналізу суспільного виробництва, інноваційні чинники економічного зростання, економічні категорії, закони та закономірності, економічні відносини і форми власності та їх ефективність, концепції формування економічних систем, підприємництво, відтворення суспільного продукту та виробничих відносин, мікро- та макроекономічні пропорції, економічну політику, проблеми внутрішньої та зовнішньої рівноваги, мікро- та макроекономічні показники соціально-економічної ефективності суспільного відтворення, генезис світової та вітчизняної економічної думки.
У ході навчання аспіранти засвоюють теоретико-методологічні, науково-методичні та прикладні засади, розвиток, тенденції та закономірності господарських процесів, що відбуваються у виробничо-комерційних системах підприємств; практики стратегічного і тактичного управління підприємствами та ефективного здійснення господарської діяльності на рівні підприємств та їхніх структурних підрозділів у сучасних умовах функціонування ринку продукції та послуг, а також міжнародних економічних відносин, економічної, інвестиційної, інноваційної, виробничої, логістичної, маркетингової діяльності підприємств, організаційно-правові форми підприємницької діяльності, фактори, ресурси, види, стадії і результати економічної діяльності підприємств, процес та форми управління підприємством (стратегічне управління підприємством).