Денна \ Заочна
Біологія
Біологічний
#фармацевт#біотехнолог#генетик#хімік#викладач#біолог
Спеціальність № 091
Біологія та біохімія
Факультет
Біологічний
Галузь
Біологія
Підготовку студентів здійснюють 8 кафедр:
Також до складу факультету входить Біологічна станція, Гербарій CWU.
Важлива роль у фаховій підготовці бакалаврів біології належить викладанню природничо-наукових дисциплін: неорганічна, аналітична, органічна та біоорганічна хімія, фізика, вища математика, інформатика тощо. До переліку нормативних дисциплін професійної спрямованості входять ботаніка, зоологія, екологія, цитологія, гістологія, анатомія, генетика, селекція, фізіологія, біохімія, мікробіологія, вірусологія, імунологія, біофізика, біотехнологія, молекулярна біологія, теорії еволюції та багато інших.
Обов’язковою складовою загальнобіологічної освіти є практика на навчально-наукових базах. Метою практики є закріплення теоретичних знань, отриманих під час аудиторних занять і самостійної роботи, розширення практичних умінь та навичок. Після 1 та 2 курсів студенти проходять навчально-польову практику на Біологічній станції. Під час практики студенти виконують індивідуальну науково-дослідну роботу і беруть участь у природоохоронних заходах. Наприкінці 3 курсу студенти захищають курсову роботу зі спеціалізації і проходять виробничу практику у провідних науково-дослідних інститутах, заповідниках, ботанічних садах України. Викладання спеціальних курсів і проведення спецпрактикумів на 4 курсі, а також виконання кваліфікаційних робіт бакалаврів забезпечується відповідними кафедрами.
На факультеті діє аспірантура за спеціальністю 091 «Біологія та біохімія».
Видається Вісник університету, серія «Біологія».
Успішно працює Наукове товариство студентів аспірантів, докторантів та молодих вчених. Студенти вже з молодших курсів мають змогу займатися науково-дослідною роботою, брати участь у наукових конференціях та публікувати свої наукові праці.
Проводяться як фундаментальні, так і прикладні наукові дослідження за тематикою державних та договірних проєктів. За результатами науково-дослідних робіт за участю співробітників, аспірантів та студентів факультету щорічно публікуються понад 100 статей, в тому числі в міжнародно визнаних фахових виданнях.
Випускники біологічного факультету працюють в установах біологічного, медичного, фармацевтичного, зооветеринарного, сільськогосподарського, природоохоронного та харчового профілів, викладають біологічні дисципліни у закладах загальної середньої, фахової передвищої та вищої освіти. Кращі випускники продовжують навчання в аспірантурі в Україні та за кордоном.