Освітні програми

Денна
Фізична терапія
Медичний
#медик
Спеціальність № 227.01
Терапія та реабілітація (Фізична терапія)
Факультет
Медичний
Галузь
Охорона здоров’я

Денна
Медицина
Медичний
Спеціальність № 222
Медицина
Факультет
Медичний
Галузь
Охорона здоров’я

Денна
Медична психологія
Медичний
Спеціальність № 225
Медична психологія
Факультет
Медичний
Галузь
Охорона здоров’я

Денна
Стоматологія
Медичний
Спеціальність № 221
Стоматологія
Факультет
Медичний
Галузь
Охорона здоров’я

Денна \ Заочна
Медицина
Медичний
Спеціальність № 222
Медицина
Факультет
Медичний
Галузь
Охорона здоров’я

Про підрозділ

З метою удосконалення освітнього процесу та внутрішнього менеджменту на медичному факультеті виділено структурні підрозділи, злагоджена робота яких забезпечує досягнення основної мети – надання нашим студентам медичної освіти найвищої якості.

На факультеті виділено такі структурні підрозділи:

  • кафедра внутрішньої медицини;
  • кафедра хірургічних хвороб;
  • кафедра нормальної анатомії та фізіології людини;
  • кафедра інфекційних хвороб та клінічної імунології;
  • кафедра гігієни та соціальної медицини;
  • кафедра загальної та клінічної патології;
  • кафедра загальної практики – сімейної медицини;
  • кафедра педіатрії;
  • кафедра акушерства, гінекології, онкогінекології та ендоскопії;
  • кафедра неврології, психіатрії, наркології та медичної психології;
  • кафедра пропедевтики внутрішньої медицини і фізичної реабілітації;
  • кафедра онкології, радіології та радіаційної медицини;
  • кафедра кардіології, лабораторної та функціональної діагностики;
  • кафедра стоматології;
  • кафедра загальної хірургії, анестезіології та паліативної медицини.

Також на факультеті функціонує:

  • Симуляційний центр медичної підготовки;
  • Центр післядипломної медичної освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Факультет надає унікальну можливість у дусі кращих медичних шкіл світу отримати високоякісну вищу медичну освіту та післядипломну підготовку магістрів з використанням потужного потенціалу фундаментальних кафедр та факультетів класичного університету, що дозволяє втілювати навчальний процес у формі класичної університетської тріади – поєднання науки, освіти та клінічної практики.

Навчальний процес реалізується з використанням сучасної мультимедійної та комп’ютерної техніки, достатньої кількості наочних матеріалів з активним долученням інноваційних підходів до реалізації освітнього процесу (онлайн-консультації для студентів, обговорення зі студентами різноманітних проблем у голосовому та текстовому чаті, дистанційний контроль підготовки студентів до ліцензійного екзамену КРОК тощо). При факультеті створено унікальний в Україні Симуляційний центр медичної підготовки, у якому зібрано найбільшу у країні колекцію медичних тренажерів, симуляторів, тренінгових комплексів, муляжів, віртуальних лабораторій тощо. У процесі навчальної діяльності на медичному факультеті студенти мають можливість ознайомитися з роботою сучасного лікувально-діагностичного обладнання, яким забезпечені клінічні бази факультету та університетські кафедри. Практичні заняття проводяться в умовах, що максимально наближені до реальних.

Студенти спільно з викладачами кафедр беруть участь у клінічному дослідженні пацієнтів, виборі та проведення лікувальних та діагностичних заходів у конкретних клінічних випадках, у клінічних розборах, обходах, симпозіумах, консиліумах тощо, отримуючи вже на етапі навчання неоціненний клінічний та практичний досвід.

За роки свого існування факультет став не тільки потужним медичним освітнім осередком, але й одним з провідних наукових центрів. Наукові праці працівників факультету у більшості представлені міждисциплінарними дослідженнями та науковими інноваціями, що отримали всеукраїнське та світове визнання. За роки існування працівники факультету опублікували декілька тисяч наукових праць та підготували сотні підручників і навчальних та навчально-методичних посібників. На сьогодні наукова активність продовжує зростати, результати робіт науково-педагогічних працівників факультету публікуються у закордонних та вітчизняних спеціалізованих виданнях, зокрема виданнях, які індексуються у науково-метричних базах Scopus та Web of Science.

Щорічно працівники факультету є організаторами та учасниками міжнародних конференцій в Каразінському університеті, Україні та за кордоном. Науково-педагогічні колективи кафедр є співвиконавцями низки міжнародних наукових досліджень у сфері неврології, терапії, кардіології, педіатрії, хірургії тощо.

На сьогодні ліцензовано навчання на третьому освітньо-науковому рівні вищої освіти за спеціальністю 222 «Медицина» на здобуття ступеня доктора філософії. А у 2019 році створено спеціалізовану вчену раду Д 64.051.33 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук за спеціальностями 14.01.03 – хірургія, 14.01.02 – внутрішні хвороби та 14.03.08 – імунологія та алергологія (медичні науки).

Факультет готує фахівців європейського рівня з поглибленим вивченням фундаментальних дисциплін за освітніми програмами 221 Стоматологія, 222 Медицина, 225 Медична психологія з набуттям випускниками кваліфікації «Лікар» та освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» та 227 Фізична терапія (бакалавр) у галузі знань 22 «Охорона здоров’я».

Після закінчення навчання та отримання диплома випускники мають змогу продовжити післядипломну освіту в інтернатурі за найпопулярнішими лікарськими спеціальностями з отриманням права на власну лікарську практику, окрім спеціальності «Медико-профілактична справа».

Високий рівень теоретичної підготовки та досконале опанування практичних навичок випускниками факультету дозволяє їм вдало конкурувати на ринку праці, а класична університетська освіта надає можливість успішно поєднувати практичну лікарську діяльність з науково-дослідною роботою. Для випускників-науковців факультету є можливість навчатися в аспірантурі для здобуття наукового рівня PhD (доктор філософії) та можливість захисту дисертації на здобуття науково ступеню доктора медичних наук.

декан
Тетяна Іванівна
Лядова
доктор медичних наук, професор
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 3-74
Електронна пошта приймальної комісії: