Програма направлена на надання теоретичних знань та набуття практичних компетентностей, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, підготовку висококваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів сучасних ринків.
Програма передбачає практичне опанування навичок з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Орієнтується на сучасні наукові дослідження в галузі підприємництва, фінансування торговельної справи, враховує специфіку роботи зазначеної галузі, базується на проєктних та апробованих практичних результатах з урахуванням стану розвитку інновацій та перспектив їх використання та впровадження.
Програму зорієнтовано на формування компетентностей економічної, управлінської, маркетингової, фінансової бізнес-діяльності за умов турбулентного господарського середовища та вимог національних і глобальних ринків з використанням сучасних інформаційних технологій та аналітичних баз даних.
Бакалаври освітньої програми — це кваліфіковані фахівці на ринку праці, які покликані розв’язувати складні завдання і проблеми у галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності суб’єктів господарювання всіх форм і рівнів.
Вони здатні працювати на вітчизняних підприємствах та в організаціях різних форм власності, у міжнародних корпораціях і фірмах, в органах державного управління, у фінансових установах та інвестиційно-консалтингових компаніях, успішно започаткувати й керувати власним бізнесом.
Також випускники програми мають можливість подальшого навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в українських і закордонних університетах.
Фахові компетентності, які набувають студенти протягом навчання: критичне осмислення теоретичних засад підприємницької, торговельної та біржової діяльності; здатність обирати та використовувати відповідні методи, інструментарій для обґрунтування рішень щодо створення, функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур; здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів ринкових відносин; здатність застосовувати інноваційні підходи в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; здатність визначати та оцінювати характеристики товарів і послуг в підприємницькій, торговельній, біржовій діяльності; здатність здійснювати діяльність з дотриманням вимог нормативно-правових документів у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності; здатність визначати і виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; здатність застосовувати основи обліку та оподаткування в підприємницькій, торговельній, біржовій діяльності; здатність до організації зовнішньоекономічної діяльності підприємницьких, торговельних і біржових структур; здатність до бізнес-планування, оцінювання кон'юнктури ринків і результатів діяльності у сфері підприємництва, торгівлі та біржової практики з урахуванням ризиків; здатність застосовувати теоретичні знання для узагальнення та розвитку наукових досліджень у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, а також ініціації Стартапів та грантів на фінансування бізнес-ідей з заснування власної справи; здатність до застосування е-технологій в підприємницькій, торговельній і біржовій діяльності; здатність до визначення та використання основних логістичних принципів в підприємництві, торгівлі та біржовій діяльності.
Проблемно-орієнтований та компетентнісний підхід до освітнього процесу. Викладання проводиться у формі лекцій, мультимедійних лекцій, практичних занять та ситуацій, case-study, розрахунково-аналітичних завдань, тренінгів, тестування, консультацій з викладачами, майстер-класів від провідних фахівців підприємств та організацій, виробничої практики, дистанційного навчання, самостійної роботи з монографіями, підручниками, навчальними посібниками, конспектами лекцій, методичними вказівками, інтернет-ресурсами.
Студенти в ході навчання мають змогу проходити стажування та брати участь у міжнародних проєктах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD, Global UGRAD, Cambridge-Ukraine Studentships тощо). Міжнародна кредитна мобільність здійснюється на основі двосторонніх договорів між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та навчальними закладами країн-партнерів.