Освітня програма № 105

Радіофізика, біофізика та комп’ютерні системи

Освітній рівень бакалавра

Головні цифри програми

18000 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
60 осіб
Ліцензійний обсяг
240 ECTS
Кредитів
до 64
Бюджетних місць
4 роки
Термін навчання

Програма підготовки

Під час навчання забезпечується ґрунтовна підготовка з природничих дисциплін — акцент робиться на формуванні практичних навичок і виконанні лабораторних робіт на новому обладнанні, шліфуванню компетенції найсучаснішими курсами теоретичної фізики, як у провідних університетах світу.

Освітньо-професійна програма

Традиційно забезпечується ґрунтовна підготовка з природничих дисциплін — акцент робиться на формуванні практичних навичок і виконанні лабораторних робіт на новому обладнанні, шліфуємо компетенції найсучаснішими курсами теоретичної фізики, як у провідних університетах світу. Навчаємо моделюванню та сформуємо у вас проблемно-орієнтований підхід до розв’язання будь-яких життєвих ситуацій, не лише фахових. На старших курсах навчаємо радіоелектроніці, фізиці напівпровідників, твердотілій, вакуумній та оптоелектроніці, квантовій електроніці та електроніці НВЧ, теорії інформації, комп’ютерних симуляцій.

Третину навчальної програми присвячено курсам, які є корисними для сучасних науковців та необхідні для початку кар’єри в ІТ-галузі: керування проєктами та бізнес-аналіз в IT, програмування та об’єктно-орієнтовне програмування на Java, алгоритми та структури даних, бази даних, основи адміністрування UNIX систем, Web–програмування, 3D комп’ютерна графіка, математичне моделювання в IT-інженерії, штучний інтелект і машинне навчання, big data, робототехніка та програмування на ARDUINO.

Крім цього, пропонуємо спеціальні курси з програмування на Python, створення віконних інтерфейсів на Python, основ Java Script, теорії метаматеріалів, мікроконтролерів, фотоніки, цифрової обробки сигналів, кодування, теорії антен та радарів, основ наноелектроніки, процесорів, синергетики.

Перед початком навчання на першому курсі серед охочих формується група біофізиків із 10–15 студентів. Радіофізики протягом перших двох курсів навчаються за спільною програмою, а потім самостійно обирають одну зі cпеціалізацій (кафедр): теоретична та комп’ютерна радіофізика, квантова радіофізика та фотоніка, напівпровідникова електроніка, фізика НВЧ, космічна радіофізика, прикладна електродинаміка. У біофізиків обсяг курсів теоретичної фізики та електроніки зменшено, натомість є такі дисципліни: біофізика, біохімія, молекулярна біологія, імунологія, біоінформатика, генетика, біотехнології, радіаційна біофізика, розробка та тестування ліків, медична діагностика та багато інших корисних курсів щодо фізики живого.Програму підготовки бакалаврів та заплановані результати навчання узгоджено з науковою академічною спільнотою й провідними українськими та міжнародними ІТ-компаніями.

Випускники можуть працювати дослідниками, науковими співробітниками у зарубіжних і вітчизняних науково-дослідних (зокрема медичних) центрах, розв’язувати актуальні проблеми природничих наук, створювати сучасне наукове, медико–діагностичне та військове обладнання для вітчизняних та світових замовників, у провідних IT-фірмах та компаніях на таких посадах: інженер-програміст, розробник прикладного програмного забезпечення, розробник вебдодатків, програміст баз даних, ігровий програміст-розробник, фахівець з аналізу даних. Вони також можуть обіймати операційні та керівні посади на підприємствах радіоелектроніки, телекомунікацій, мереж стільникового та супутникового зв’язку, мережах абонентського доступу та локальних мережах відомств та підприємств, проэктно-конструкторських та наукових організаціях, мережах мобільного зв’язку, радіотелевізійних передавальних центрах, центрах радіонавігації та радіолокації, бути засновниками власного бізнесу та високотехнологічних стартапів.

Нижче перелічений список предметів НМТ та їх коефіцієнти, необхідні для вступу на цю освітню програму на основі диплому про середню освіту або для отримання другої вищої освіти. Мінімальний бал предмету з НМТ — 100.
x0.2Історія України
x0.5Математика
x0.3Українська мова
x0.3Іноземна мова (на вибір)
x0.25Біологія (на вибір)
x0.2Географія (на вибір)
x0.2Українська література (на вибір)
x0.5Фізика (на вибір)
x0.4Хімія (на вибір)
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Радіофізика, біофізика та комп’ютерні системи
Освітній ступінь(рівень)
Бакалавр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
1 курс
Спеціальність та код
105 Прикладна фізика та наноматеріали
Освітні програми
Радіофізика, біофізика та комп’ютерні системи
Структурний підрозділ
Радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем
Структурний підрозділ

Радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем

Сайт підрозділу
Декан
Сергій Миколайович
Шульга
доктор фізико-математичних наук, професор
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-46
Електронна пошта приймальної комісії: