Освітня програма № 122

Теоретична і прикладна інформатика

Освітній рівень бакалавра

Головні цифри програми

31000 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
60 осіб
Ліцензійний обсяг
240 ECTS
Кредитів
до 53
Бюджетних місць
4 роки
Термін навчання
4 роки
Термін навчання
15750 грн
Вартість навчання за рік
0
Бюджетних місць
10 осіб
Ліцензійний обсяг
240 ECTS
Кредитів
100
Мінімальний прохідний бал

Програма підготовки

Студенти навчаються теоретичним основам комп’ютерних наук та практичним навичкам в цій галузі згідно з вимогами сучасного розвитку інформаційних технологій. Завдяки фундаментальній теоретичній підготовці студенти є конкурентноспроможними на ринку праці в галузі. Вони стають високопрофесійними фахівцями, які володіють сучасними методами моделювання складних процесів та систем, вміють проєктувати та розробляти програмне забезпечення для розподілених систем, забезпечувати паралельні обчислення, виконувати багаторівневий інтелектуальний аналіз та оброблення великих даних, зокрема методами штучного інтелекту та машинного навчання.

Освітньо-професійна програма

Educational and Professional Program

Метою освітньої програми є підготовка фахівців, здатних виконувати проєкти в галузі комп’ютерних наук; застосовувати математичні методи й алгоритмічні принципи в моделюванні, проєктуванні, розробленні та супроводі інформаційних технологій; здійснювати розроблення, впровадження і супровід інтелектуальних систем аналізу й оброблення даних організаційних, технічних, природничих і соціально-економічних систем.

Основні компетентності, яких набувають випускники-бакалаври, передбачають здатність до розроблення та дослідження математичних моделей, обґрунтовування вибору методів і підходів для розв’язування теоретичних і прикладних задач у галузі комп’ютерних наук; здатність до побудови логічних висновків, використання формальних мов і моделей алгоритмічних обчислень, проєктування, розроблення й аналізу алгоритмів, оцінювання їх ефективності та складності, розв’язності та нерозв’язності алгоритмічних проблем; здатність до застосовування теоретичних та практичних основ методології та технології моделювання для дослідження характеристик і поведінки складних об'єктів і систем, до проведення обчислювальних експериментів з обробленням й аналізом результатів; здатність до створення багаторівневої обчислювальної моделі, зокрема бази даних, знань і сховища даних, а також розподілену обробку великих наборів даних; здатність до інтелектуального аналізу даних, їхньої оперативної обробки та візуалізації результатів в процесі розв’язування прикладних задач.

Студенти навчаються ефективно використовувати сучасний математичний апарат в професійній діяльності для розв’язання задач теоретичного та прикладного характеру в процесі аналізу, синтезу та проєктування інформаційних систем за галузями; використовувати формальні моделі алгоритмів та обчислюваних функцій, проєктувати, розробляти та аналізувати алгоритми, оцінювати їх ефективність та складність; проєктувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування; реалізовувати обчислення на основі хмарних сервісів і технологій, паралельних і розподілених обчислень.

Програма закінчується захистом кваліфікаційної дипломної роботи.

Зі студентами працює потужна та високопрофесійна команда викладачів. Постійно підтримуються зв’язки із представниками індустрії (роботодавцями), освітні програми, навчальні плани і робочі програми дисциплін щорічно оновлюються згідно з вимогами сучасного ринку праці в галузі інформаційних технологій.

Працевлаштування випускників не є проблемою, навпаки, вони користуються великим попитом в компаніях з розроблення програмного забезпечення як в Україні, так і за кордоном

Студенти беруть участь у міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, в розв’язанні сучасних проблем в галузі ІТ. Під час навчання студенти мають можливість скористатися програмами академічної мобільності та провести семестр у закордонному університеті.

Нижче перелічений список предметів НМТ та їх коефіцієнти, необхідні для вступу на цю освітню програму на основі диплому про середню освіту або для отримання другої вищої освіти. Мінімальний бал предмету з НМТ — 100.
x0.2Історія України
x0.5Математика
x0.3Українська мова
x0.3Іноземна мова (на вибір)
x0.2Біологія (на вибір)
x0.2Географія (на вибір)
x0.2Українська література (на вибір)
x0.4Фізика (на вибір)
x0.2Хімія (на вибір)
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Теоретична і прикладна інформатика
Освітній ступінь(рівень)
Бакалавр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
1 курс
Спеціальність та код
122 Комп’ютерні науки
Освітні програми
Теоретична і прикладна інформатика
Структурний підрозділ
Математики і інформатики
Структурний підрозділ

Математики і інформатики

Сайт підрозділу
Декан
Григорій Миколайович
Жолткевич
доктор технічних наук, професор
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-45
Електронна пошта приймальної комісії: