Освітня програма № 126

Інформаційні технології керування складними системами

Освітній рівень бакалавра

Головні цифри програми

28000 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
20 осіб
Ліцензійний обсяг
240 ECTS
Кредитів
0
Бюджетних місць
4 роки
Термін навчання

Програма підготовки

Програма передбачає підготовку фахівців із розроблення і супроводу сучасних кіберфізичних систем і технологій різного призначення. Програма є міжфакультетською та міждисциплінарною, що забезпечує конкурентні переваги випускників на швидкоплинному ринку праці.

Освітньо-професійна програма

Кіберфізична система — це механізм, що контролюється або відстежується компютерними алгоритмами і тісно повязаний з інтернетом та його користувачами. У кіберфізичних системах програмне забезпечення має справу з фізичними обєктами. Прикладами кіберфізичних систем можна вважати розумні енергосистеми, безпілотні автомобільні системи, автоматизовані системи керування, робототехнічні системи, самокеровані літальні апарати.

Кіберфізичні системи розвиваються та впроваджуються у різних сферах людської діяльності: аерокосмічна та військова галузь, автомобільна промисловість, громадська інфраструктура, енергетика, охорона здоров’я, транспорт, розваги, побутова техніка тощо.

Метою програми є підготовка спеціалістів з розроблення, створення та експлуатації таких систем. Випускник буде здатен створювати і використовувати сучасні інформаційні системи та технології, оцінювати якість, надійність, відмовостійкість і живучість таких систем та технологій, застосовувати моделі, методи та засоби оптимізації та ухвалення рішень під час створення й використання інформаційних систем та технологій. Студенти отримають практичні навички для роботи з комп’ютерною технікою, контрольно-вимірювальними приладами, програмно-технічними комплексами та засобами, мережевим обладнанням, спеціалізованим програмним забезпеченням, сучасними мовами програмування тощо.

Окрім необхідних ІТ-компетенцій, випускники будуть здатні до вивчення, аналізу прогнозування фізичних явищ та процесів, тобто будуть поєднувати ІТ-навички з науково-дослідними та дослідно-конструкторськими навичками — Research & Development» (R&D).

Також студенти під час навчання будуть отримувати необхідні для роботи в сучаних ІТ-компаніях мякі навички: робота в команді, знання англійської мови, вміння самостійно набувати необхідні знання та навички і професійно самовдосконалюватися.

Нижче перелічений список предметів НМТ та їх коефіцієнти, необхідні для вступу на цю освітню програму на основі диплому про середню освіту або для отримання другої вищої освіти. Мінімальний бал предмету з НМТ — 100.
x0.2Історія України
x0.5Математика
x0.3Українська мова
x0.3Іноземна мова (на вибір)
x0.2Біологія (на вибір)
x0.2Географія (на вибір)
x0.2Українська література (на вибір)
x0.4Фізика (на вибір)
x0.2Хімія (на вибір)
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Інформаційні технології керування складними системами
Освітній ступінь(рівень)
Бакалавр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
1 курс
Спеціальність та код
126 Інформаційні системи та технології
Освітні програми
Інформаційні технології керування складними системами
Структурний підрозділ
Радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем
Структурний підрозділ

Радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем

Сайт підрозділу
Декан
Сергій Миколайович
Шульга
доктор фізико-математичних наук, професор
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-46
Електронна пошта приймальної комісії: