Каразінський
університет
Освітня програма № 014.02

Середня освіта (Англійська мова, друга іноземна мова та зарубіжна література)

Освітній рівень бакалавра

Головні цифри програми

24000 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
15 осіб
Ліцензійний обсяг
240 ECTS
Кредитів
до 5
Бюджетних місць
4 роки
Термін навчання

Програма підготовки

Основою програми є комплексне вивчення англійської мови, другої іноземної мови та зарубіжної літератури. Згідно з навчальним планом студентам пропонуються навчальні дисципліни, опанування яких забезпечує високий рівень підготовки фахової та психолого-педагогічної підготовки. Здобувачі освіти поглиблено вивчають англійську мову, другу іноземну мову, зарубіжну літературу, методику викладання, психологію та педагогіку.

Підготовка висококваліфікованих вчителів є одним із пріоритетних завдань держави, адже саме від якості підготовки педагогів залежить наше майбутнє та освіта майбутніх поколінь. Суспільство вимагає підготовки вчителів нового формату, які не тільки володіють фаховими знаннями на високому рівні, але й розуміють психологію та вікові особливості дитини, володіють сучасними методиками викладання предмету.

Мета програми — формування та розвиток загальних і професійних компетентностей з іноземних мов та зарубіжної літератури, що сприяють соціальній стійкості й мобільності випускника на ринку праці; отримання вищої освіти, що дозволить випускникові успішно виконувати функції та типові задачі сучасного вчителя іноземної мови та зарубіжної літератури; формування у майбутніх вчителів нової парадигми викладання іноземних мов та зарубіжної літератури як фундаменту для розвитку їх аналітичного, проєктного мислення з використанням сучасних інформаційних технологій.

Освітньо-професійна програма орієнтована на практичну та теоретичну підготовку кваліфікованих вчителів англійської мови, другої іноземної мови та зарубіжної літератури, здатних надавати професійні послуги освітнього характеру для загальноосвітніх навчальних закладів. Освітня програма ґрунтується на вивченні мовознавчого, літературознавчого та педагогічного компонентів, а також активного використання інформаційних технологій в освітній діяльності.

Програма реалізується українською та іноземними мовами.

Освітня програма передбачає поєднання теоретичної та практичної підготовки фахівців, що сприяє ефективному процесу навчання, та націлена на підтримку академічної та науково-дослідницької роботи студентів, яка формує майбутнього фахівця шляхом індивідуальної пізнавальної діяльності.

Програма забезпечує формування у студентів компетентнісного підходу до організації освітнього процесу з урахуванням сучасних педагогічних і психологічних технології навчання та виховання учнів. Підготовка з різних галузей мовознавства, літературознавства та методики навчання іноземних мов і літератури дає змогу випускникам ефективно виконувати завдання інноваційного характеру під час подальшої професійної діяльності. Це забезпечується через послідовне вивчення інтегрованих обов’язкових та вибіркових компонентів загальної і професійної підготовки, що спрямовані на розвиток певної системи фахових знань (hard skills) та соціально психологічних умінь та навичок (soft skills), необхідних для оперативного реагування на вимоги ринку.

Практична підготовка здійснюється через проходження низки педагогічних практик, які проводяться на базі ЗЗСО, гімназій та ліцеїв міста під контролем керівників-викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови та кафедри романо-германської філології. Протягом усього періоду педагогічної практики кваліфіковані викладачі проводять систематичні консультації щодо підготовки до проведення занять, вибору навчально-методичної літератури, вносять необхідні критичні зауваження.

Студенти у ході навчання можуть проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD), що розвиває навички міжкультурної комунікації в умовах глобалізації, а також семінарах і зустрічах, що проводяться з метою ознайомлення студентів із програмами міжнародного обміну.

Після завершення програми випускник може продовжувати освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Можливе підвищення кваліфікації за набутою спеціальністю та набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

Нижче перелічений список предметів НМТ та їх коефіцієнти, необхідні для вступу на цю освітню програму на основі диплому про середню освіту або для отримання другої вищої освіти. Мінімальний бал предмету з НМТ — 100.
x0.3Історія України
x0.3Математика
x0.4Українська мова
x0.5Іноземна мова (на вибір)
x0.25Біологія (на вибір)
x0.3Географія (на вибір)
x0.4Українська література (на вибір)
x0.25Фізика (на вибір)
x0.25Хімія (на вибір)
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Середня освіта (Англійська мова, друга іноземна мова та зарубіжна література)
Освітній ступінь(рівень)
Бакалавр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
1 курс
Спеціальність та код
014.02 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (із зазначенням мови))
Освітні програми
Середня освіта (Англійська мова, друга іноземна мова та зарубіжна література)
Структурний підрозділ
Іноземних мов
Структурний підрозділ

Іноземних мов

Сайт підрозділу
В. о. декана
Світлана Андріївна
Віротченко
кандидат філологічних наук, доцент
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-51
Електронна пошта приймальної комісії: