Мета програми — забезпечення професійно-орієнтованої і практичної підготовки фахівців у галузі польсько-української філології із кваліфікацією викладачів та перекладачів, навичками перекладацької й методичної діяльності у викладанні польської мови і літератури та української мови.
Об’єктами вивчення та професійної діяльності магістра філології є польська та українська мови, польська і слов’янські літератури; жанрово-стильові різновиди текстів; переклад; міжособистісна, міжкультурна та масова комунікація в усній і письмовій формах.
Переваги освітньої програми «Польська мова і література та українська мова»:
Сьогодні філологи зі знанням польської та української мов є затребуваними на ринку праці в усіх сферах, навіть тих, що безпосередньо не пов’язані з філологією.
Знання і навички, що їх набувають випускники освітньої програми «Польська мова і література та українська мова»:
У навчанні застосовуються загальнонаукові та спеціальні філологічні методи аналізу лінгвістичних одиниць, методи й методики дослідження мови й літератури, інформаційно-комунікаційні технології.
Асистентська практика проводиться у закладах вищої освіти м. Харкова, насамперед на факультетах Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна під контролем викладачів філологічного факультету (керівників практики) згідно з розробленими методичною комісією факультету критеріями оцінювання практики. Оцінювання передбачає завдання з педагогіки та психології.
Освітня програма має такі характеристики:
Викладання здійснюється з використанням сучасних комп’ютерних технологій, засобів мультимедійного і професійного навчання, необхідних для всебічного опанування прикладними аспектами професії.
Викладачі і студенти мають доступ до університетської та інших науково-інформаційних баз, зокрема періодичних видань Scopus. Навчання проводиться на основі відповідних навчально-методичних програм із використанням вітчизняного й закордонного досвіду.
Перспективи працевлаштування
Сферою діяльності випускників, які отримали диплом магістра зі спеціальності «Філологія», спеціалізації «Польська мова і література та українська мова», є наукова, літературно-видавнича, освітня, перекладацька діяльність.
Випускники можуть працювати в закладах та установах освіти, друкованих та електронних засобах масової інформації, бюро перекладу, у сфері ІТ, PR-технологій, різноманітних фондах, спілках, фундаціях гуманітарного спрямування, музеях, мистецьких й культурних центрах та інших установах й організаціях з потребою у послугах кваліфікованих спеціалістів з польської мови і літератури та української мови.
Основні професійні назви робіт, на яких можуть працювати випускники:
Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму: