Освітня програма № 035.08

Класичні мови і літератури та англійська мова

Освітній рівень магістра

Головні цифри програми

27600 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
10 осіб
Ліцензійний обсяг
90 ECTS
Кредитів
0
Бюджетних місць
1 рік 4 міс
Термін навчання

Програма підготовки

Ця програма готує фахівців з давніх мов (латинської та давньогрецької), античної літератури, англійської мови та літератури. Викладання дисциплін забезпечено висококваліфікованими кадрами кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології (кандидати та доктори філологічних наук), які мають багаторічний досвід підготовки фахівців за цією програмою.

Переваги освітньої програми «Класичні мови і літератури та англійська мова»:

  • класику вивчають тисячі років, і інтерес до неї не зменшується і до сьогодні;
  • завжди буде потреба у фахівцях з класичної філології для викладання, дослідження та збереження цих важливих культурних і літературних традицій;
  • можливість академічної мобільності в різні країни задля обміну філологічними знаннями та участі в наукових дослідженнях. Багато університетів пропонують програми навчання за кордоном, які дозволяють студентам вивчати класичні мови та літературу в країнах, звідки вони походять. Це може надати студентам унікальний досвід навчання із зануренням у середовище, а також можливість розвинути мовні навички та навички міжкультурної комунікації;
  • класична філологія є міждисциплінарною галуззю, яка поєднує знання з лінгвістики, літературознавства, історії та філософії. практики дають можливість закріпити отримані знання.

Магістерська програма «Класичні мови і літератури та англійська мова» складена відповідно до стандарту вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія» другого (магістерського) рівня освіти, містить необхідний комплекс дисциплін фундаментальної, професійної та практичної підготовки, враховує потреби ринку праці.

Випускник за спеціальністю «Класичні мови й літератури та англійська мова» отримає низку професійних навичок і знань, які дозволять йому реалізувати себе в різних сферах.

Деякі з ключових навичок і знань, якими заволодіє випускник: 

  • Володіння кількома мовами: випускники цієї галузі, як правило, вільно володіють щонайменше двома мовами, серед яких можуть бути латинська, давньогрецька та англійська. Знання цих мов полегшить вивчення або аналіз інших європейських мов, тому, що багато слів мають спільне походження з латини та грецької. Ці знання можуть бути використані в різних професіях, таких як письмовий та усний переклад, а також викладання.
  • Культурна грамотність: випускники цієї галузі мають глибоке розуміння історії, культури та літератури Стародавньої Греції та Риму, зарубіжної літератури, а також широкі знання англійської мови. Ці знання можуть бути корисними в таких професіях, як журналістика, видавнича справа та наукова діяльність.
  • Навички критичного мислення: вивчення класичних мов може допомогти розвинути логічне мислення та покращити навички аналізу та інтерпретації текстів. Це може бути корисно в будь-якій галузі життя, від наукової діяльності до розв’язання повсякденних проблем.
  • Комунікаційні навички: випускники цієї спеціальності мають сильні комунікативні навички, які можуть бути використані в різних сферах кар’єри, таких як викладання, написання текстів і публічні виступи.
  • Дослідницькі навички: випускники цієї галузі навчаються проводити дослідження та аналізувати інформацію, що може бути застосовано в різних сферах кар’єри, таких як журналістика, юриспруденція та наукова діяльність.
  • Адаптивність: випускники цієї спеціальності часто стикаються з різноманітними предметами, що вимагає адаптивності та здатності швидко засвоювати нові концепції.

Однією з основних компетентностей, яку студенти набувають у результаті навчання за освітньо-професійною програмою «Класичні мови і літератури та англійська мова» магістерського рівня, є набуття навичок іншомовного мовлення в основних видах мовленнєвої діяльності (говорінні, читанні, аудіюванні, письмі) і перекладі на засадах поглибленого вивчення фонетики, лексики та граматики іноземної мови (латинської, давньогрецької, англійської).

Не менш значущими є також навички викладання у вищій школі, науково-ділової комунікації (українською та іноземною мовами), вміння презентувати результати професійної науково-дослідної діяльності та поширювати філологічні знання, вміння оптимально організовувати професійну наукову дослідну діяльність.

Сферою діяльності випускників є наукова, освітня, перекладацька діяльність, що забезпечено наявністю в освітній програмі циклу педагогічних та методичних дисциплін, а також проходження асистентської практики; заклади та установи освіти, друковані та електронні засоби масової інформації, сфера ІТ, PR-технології; різноманітні фонди, спілки, фундації гуманітарного спрямування, музеї, мистецькі і культурні центри та інші установи і організації з потребою у перекладацьких послугах.

Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму:

  1. 1. ЄВІ (єдиний вступний іспит з англійської мови)
  2. 2. Фаховий іспит зі спеціальності
  3. З. програмами вступних випробувань ви можете ознайомитися за посиланням.
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Класичні мови і літератури та англійська мова
Освітній ступінь(рівень)
Магістр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
5 курс
Спеціальність та код
035.08 Філологія (класичні мови та літератури (переклад включно))
Освітні програми
Класичні мови і літератури та англійська мова
Структурний підрозділ
Філологічний
Структурний підрозділ

Філологічний

Сайт підрозділу
Декан
Євгенія Сергіївна
Чекарева
доктор філологічних наук, професор
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-53
Електронна пошта приймальної комісії: