Магістерська освітньо-професійна програма «Фізіологія людини і тварин» кафедри фізіології людини та тварин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – подовження першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, де на 8 кафедрах біологічного факультету вивчається не тільки класична фізіологія, а й сучасний напрямок біології – молекулярний рівень протікання процесів на рівні живої клітини. Унікальність ОПП «Фізіологія людини і тварин» полягає:
Окремий набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти;
Цей напрям забезпечується проходженням виробничої та науково-дослідної практики на базі цього інституту, а також виконання дипломної роботи з використання сучасних методів дослідження на унікальному обладнанні академічної установи.
Практична направленість програми – одержання здобувачами вищої освіти навичок, які є необхідними для подальшої наукової та професійної кар’єри безпосередньо на підприємстві не тільки в галузі фізіології людини і тварин, а й у використанні сучасних кріотехнологій для експериментальної і медичної біології. Підготовка в царині кріофізіології і кріоендокринології – пріоритетність ОПП «Фізіологія людини і тварин» і є унікальною серед усіх ЗВО України, які забезпечують навчання в спеціальності 09 – Біологія.
Науково-дослідна частина Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (базова установа з професійної підготовки ОПП «Фізіологія людини і тварин») запрацює в режимі офлайн і, крім того, має кафедру ЮНЕСКО, що дозволяє молоді стажуватися за кордоном. Випускники кафедри подовжують навчання в аспірантурі Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (Каверинська А. рік випуску 2020), працюють в сучасних лабораторіях Харкова (Духаніна М. працює в «Евіва», випуск 2018 року) та за кордоном (Костина І. – Германія, Сударенко Ю. – Швейцарія – обидва випуски 2021 року)
Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму: