Каразінський
університет
Освітня програма № 105

Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми (освітньо-наукова програма)

Освітній рівень магістра

Головні цифри програми

24700 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
15 осіб
Ліцензійний обсяг
120 ECTS
Кредитів
до 0
Бюджетних місць
1 рік 9 міс
Термін навчання

Програма підготовки

Програма орієнтована на підготовку наукових кадрів для наукових лабораторій, які займаються проблемами фізики елементарних частинок, фізики плазми та керованого термоядерного синтезу, плазмової електроніки, гравітації та квантової теорії поля, теоретичної та експериментальної ядерної фізики, інформаційних систем для наукоємних фізичних технологій та ядерної енергетики.

Програма ґрунтується на оволодінні традиційними та найсучаснішими методами теоретичної та експериментальної фізики, вищої математики та комп’ютерного моделювання для розв’язання актуальних фундаментальних, науково-практичних і технологічних задач. Метою програми є набуття практичних навичок з використання здобутих знань для проведення науково-дослідної та інноваційної діяльності (деталізація та класифікації практичних завдань, які стоять на шляху досягнення кінцевої мети; вибір оптимального методу розв’язання кожного з проміжного завдання; аналіз здобутих результатів та розробка рекомендацій з їх упровадження у практичній діяльності наукової лабораторії або виробничої фірми).

Підготовку фахівців здійснюють кафедри ядерної та медичної фізики, прикладної фізики та фізики плазми, теоретичної ядерної фізики та вищої математики імені О. І. Ахієзера.

До викладання широко залучено провідних науковців, докторів наук і професорів, серед яких дійсні члени та члени-кореспонденти НАН України. Студенти отримують загальну фундаментальну підготовку, а також засвоюють низку спеціальних дисциплін, відповідно до одного з трьох фахових спрямувань («Експериментальна ядерна фізика», «Фізика плазми», «Теоретична ядерна фізика»), що дає їм можливість успішно займатися вирішенням фундаментальних і прикладних проблем сучасної фізики уже під час навчання на фізико-технічному факультеті.

Навчальний план передбачає проведення щотижневого наукового семінару, на якому відбувається обмін науковою інформацією між відомими провідними вченими та студентами, а також заслуховуються доповіді студентів про здобуті ними наукові результати.

Крім того, навчальний план передбачає подовжені виробничу та переддипломну практики, які формують у студентів науковий світогляд, уміння та навички практичної наукової та науково-виробничої діяльності з опанування новітніх методів фізичних досліджень та сучасних технологій.

Базами для проходження практик є провідні науково-дослідні установи України, зокрема Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України, Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, Інститут електрофізики та радіаційних технологій НАН України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України, а також інші наукові установи та науково-виробничі підрозділи підприємств різних форм власності, заклади вищої освіти, інші організації, діяльність яких пов’язана з науковими дослідженнями. Студенти мають можливість проходити стажування в університетах та наукових центрах Західної Європи та США.

Завдяки здобутим професійним компетентностям та ґрунтовній міждисциплінарній підготовці випускники зі спеціальністі «Прикладна фізика та наноматеріали», які навчалися за освітньо-науковою програмою «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми», здатні успішно проводити наукові дослідження в закордонних і вітчизняних науково-дослідних центрах, де на високому професійному рівні займаються вирішенням актуальних проблем у всіх галузях сучасної фізики, беруть участь у розробці сучасного обладнання у фірмах-розробниках.

Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму:

  1. 1. ЄВІ (єдиний вступний іспит з англійської мови)
  2. 2. Фаховий іспит зі спеціальності
  3. З. програмами вступних випробувань ви можете ознайомитися за посиланням.
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми (освітньо-наукова програма)
Освітній ступінь(рівень)
Магістр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
5 курс
Спеціальність та код
105 Прикладна фізика та наноматеріали
Освітні програми
Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми (освітньо-наукова програма)
Структурний підрозділ
Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»
Структурний підрозділ

Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»

Сайт підрозділу
директор
Пилип Едуардович
Кузнєцов
кандидат фізико-математичних наук
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-48
Електронна пошта приймальної комісії: