Програма має прикладний характер і орієнтується на сучасні науково-технічні дослідження в галузі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, у розробці та супроводі наукоємних комп’ютеризованих систем і технологій. Цілями навчання є підготовка інженерів і науковців, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів, кіберфізичних систем, технологій цифрової трансформації, що стоять за завданнями Industry 4.0, сприяють процесу швидкої адаптації продукції та послуг підприємств та компаній, а також забезпечують перехід від фізичного світу до цифрового.
Об’єктом навчання є система управління складними наукоємними комп’ютеризованими системами, які використовуються при проведенні наукових досліджень та впровадженні їх результатів у різних галузях людської діяльності. Вони відрізняються від інших унікальністю, складністю алгоритмів управління та обробки інформації, великими обсягами інформації, невизначеністю умов і вимог при функціонуванні.
Це, в першу чергу, стосується підвищення рівня фундаментальної підготовки в галузі системного аналізу, машинного навчання, штучного інтелекту. Крім того, багато уваги приділяється сучасним та перспективним методам автоматизації, пов’язаних із кібезфізичними системами, робототехнікою, інтернетом речей, паралельним програмуванням, технологіями управління проєктами.
Під час освітнього процесу реалізується студентоцентроване, проблемно-орієнтоване навчання, електронне навчання в системі Google Classroom, Goole Meet, Zoom, Moodle, самонавчання з набуттям загальних та професійних компетентностей, достатніх для автоматизованого проєктування програмно-технічних засобів комп’ютеризованих систем та їх компонентів, математичного та комп’ютерного моделювання, володіння інформаційними технологіями, професійними прикладними програмами.
Основні фахові компетентності програми:
Основні посади, які можуть обіймати випускники магістратури: інженер-дослідник з комп’ютеризованих систем та автоматики, розробник обчислювальних систем, аналітик комп’ютерних систем, конструктор комп’ютерних систем, професіонал у галузі програмування, розробник комп’ютерних програм, інженер із застосування комп’ютерів.
Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму: