Каразінський
університет
Освітня програма № 174

Комп’ютеризовані системи управління та автоматика

Освітній рівень магістра

Головні цифри програми

27600 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
25 осіб
Ліцензійний обсяг
90 ECTS
Кредитів
до 0
Бюджетних місць
1 рік 4 міс
Термін навчання
1 рік 4 міс
Термін навчання
17600 грн
Вартість навчання за рік
до 0
Бюджетних місць
5 осіб
Ліцензійний обсяг
90 ECTS
Кредитів
100
Мінімальний прохідний бал

Програма підготовки

Програма орієнтована на підготовку фахівців, здатних самостійно розв’язувати комплексні проблеми, складні професійні завдання у сфері автоматизації управління наукоємними комп’ютеризованими системами, успішно здійснювати розробку, впровадження і дослідження комп’ютеризованих систем, які використовуються при проведенні наукових досліджень та впровадженні їх результатів у різних галузях.

Програма має прикладний характер і орієнтується на сучасні науково-технічні дослідження в галузі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, у розробці та супроводі наукоємних комп’ютеризованих систем і технологій. Цілями навчання є підготовка інженерів і науковців, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів, кіберфізичних систем, технологій цифрової трансформації, що стоять за завданнями Industry 4.0, сприяють процесу швидкої адаптації продукції та послуг підприємств та компаній, а також забезпечують перехід від фізичного світу до цифрового.

Об’єктом навчання є система управління складними наукоємними комп’ютеризованими системами, які використовуються при проведенні наукових досліджень та впровадженні їх результатів у різних галузях людської діяльності. Вони відрізняються від інших унікальністю, складністю алгоритмів управління та обробки інформації, великими обсягами інформації, невизначеністю умов і вимог при функціонуванні.

Це, в першу чергу, стосується підвищення рівня фундаментальної підготовки в галузі системного аналізу, машинного навчання, штучного інтелекту. Крім того, багато уваги приділяється сучасним та перспективним методам автоматизації, пов’язаних із кібезфізичними системами, робототехнікою, інтернетом речей, паралельним програмуванням, технологіями управління проєктами.

Під час освітнього процесу реалізується студентоцентроване, проблемно-орієнтоване навчання, електронне навчання в системі Google Classroom, Goole Meet, Zoom, Moodle, самонавчання з набуттям загальних та професійних компетентностей, достатніх для автоматизованого проєктування програмно-технічних засобів комп’ютеризованих систем та їх компонентів, математичного та комп’ютерного моделювання, володіння інформаційними технологіями, професійними прикладними програмами.

Основні фахові компетентності програми:

  • здатність аналізувати складні наукоємні системи і комплекси як об’єкти автоматизації, визначати способи та стратегії їх автоматизації та цифрової трансформації;
  • здатність проєктувати та впроваджувати високонадійні системи автоматизації та їх прикладне програмне забезпечення, для реалізації функцій управління та опрацювання інформації, здійснювати захист прав інтелектуальної власності на нові проєктні та інженерні рішення;
  • здатність застосовувати методи моделювання та оптимізації для дослідження та підвищення ефективності систем і процесів керування складними технологічними та організаційно-технічними об’єктами;
  • здатність застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та цифрові технології для розв’язання складних задач і проблем автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
Випускник програми вміє:

  • створювати системи автоматизації, кіберфізичні системи на основі використання інтелектуальних методів управління, баз даних та баз знань, цифрових та мережевих технологій, робототехнічних та інтелектуальних мехатронних пристроїв;
  • застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, що містять сучасні наукові здобутки, а також критичне осмислення сучасних проблем у сфері автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій для розв’язування складних задач професійної діяльності;
  • застосовувати сучасні підходи і методи моделювання та оптимізації для дослідження та створення ефективних систем автоматизації складними технологічними та організаційно-технічними об’єктами;
  • застосовувати сучасні математичні методи, методи теорії автоматичного керування, теорії надійності та системного аналізу для дослідження та створення систем автоматизації складними технологічними та організаційно-технічними об’єктами, кіберфізичних систем.

Основні посади, які можуть обіймати випускники магістратури: інженер-дослідник з комп’ютеризованих систем та автоматики, розробник обчислювальних систем, аналітик комп’ютерних систем, конструктор комп’ютерних систем, професіонал у галузі програмування, розробник комп’ютерних програм, інженер із застосування комп’ютерів.

Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму:

  1. 1. ЄВІ (єдиний вступний іспит з англійської мови)
  2. 2. Фаховий іспит зі спеціальності
  3. З. програмами вступних випробувань ви можете ознайомитися за посиланням.
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Комп’ютеризовані системи управління та автоматика
Освітній ступінь(рівень)
Магістр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
5 курс
Спеціальність та код
174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
Освітні програми
Комп’ютеризовані системи управління та автоматика
Структурний підрозділ
Навчально-науковий інститут комп’ютерних наук та штучного інтелекту
Структурний підрозділ

Навчально-науковий інститут комп’ютерних наук та штучного інтелекту

Сайт підрозділу
в. о. декана
Дмитро Юрійович
Узлов
кандидат технічних наук, доцент
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 3-75
Електронна пошта приймальної комісії: