Освітня програма № 292

Міжнародний бізнес

Освітній рівень магістра

Головні цифри програми

37200 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
20 осіб
Ліцензійний обсяг
90 ECTS
Кредитів
до 3
Бюджетних місць
1 рік 4 міс
Термін навчання
1 рік 4 міс
Термін навчання
19700 грн
Вартість навчання за рік
0
Бюджетних місць
10 осіб
Ліцензійний обсяг
90 ECTS
Кредитів
100
Мінімальний прохідний бал

Програма підготовки

Мета програми — підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, здатних розв’язувати складні завдання й проблеми в процесі професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин, що передбачають проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог з акцентом на розвитку професійних компетентностей, зокрема з іноземних мов, та соціальних навичок, необхідних для ефективного управління міжнародним бізнесом.

Освітньо-професійна програма

Програма є логічним продовження програми «Міжнародний бізнес» бакалаврського рівня. При цьому випускники інших спеціальностей, які цікавляться міжнародним бізнесом, мають шанс здобути кваліфікацію магістра міжнародних економічних відносин (міжнародний бізнес).

Перевага програми полягає в тому, що вона поєднує одразу три аспекти підготовки: організація міжнародного бізнесу; міжнародні економічні відносини міждержавного рівня; знання двох іноземних мов. Програма є комплексною та міждисциплінарною і дозволяє отримати мікс компетентностей, порівняти який можна лише з навчанням на трьох спеціальностях одночасно. Програма готує економістів-міжнародників зі знанням двох іноземних мов.

На факультеті активно реалізуються програми міжнародної академічної мобільності, діють міжнародні гранти, працює студентське наукове товариство і багато наукових гуртків, студентське самоврядування, студентська профспілка, дебатний клуб, English Speaking Club. Призначення цієї програми — навчити розбиратися в актуальних проблемах міжнародного бізнесу; здійснювати міжнародний бізнес в умовах міжнародної економічної інтеграції; використовувати норми міжнародного економічного права; розумітися на бізнес-процесах сучасних ТНК; удосконалити знання англійської мови за фахом та покращити навички перекладу. На вибір студенти можуть вивчати корпоративні фінанси, злиття та поглинання в міжнародному бізнесі, міжнародну електронну комерцію, міжнародний бізнес в цифровій економіці, онлайн-маркетинг, корпоративний імідж-промоушен в міжнародному бізнесі, комплекс інтегрованих маркетингових комунікацій в міжнародному бізнесі, соціальне підприємництво, податкове планування в міжнародному бізнесі, управління податковими ризиками в міжнародному бізнесі, економічну безпеку міжнародного бізнесу, інноваційне підприємництво та стартап-проєктування, міжнародне бізнес-адміністрування, інтелектуальну власність в міжнародному бізнесі. Також студент обов’язково обирає для вивчення другу іноземну мову (одну із запропонованого переліку). Крім того, студент опановує необхідні для працевлаштування м'які навички.

Перспективи працевлаштування

Традиційно рейтинг Forbes очолюють представники міжнародного бізнесу. Можливі посади та види діяльності: експерт із зовнішньоекономічних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, консультант з маркетингу, оглядач з економічних питань, економіст, економіст з міжнародної торгівлі, керівник підприємства (установи, організації), менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності, менеджер (управитель) з маркетингу, дипломатичний агент, інспектор з експорту, агент торговельний, фахівець з корпоративного управління, викладач вищого навчального закладу, наукова діяльність, супровід міжнародних бізнес-процесів двома іноземними мовами.

Місця для працевлаштування: Міністерство закордонних справ, дипломатичні представництва, торгово-промислові палати, обласні державні адміністрації, міжнародні організації економічного профілю, приватні структури, які реалізують діяльність у сфері міжнародних економічних відносин (зовнішньоекономічні відділи фірм, транснаціональні корпорації), фізична особа-підприємець, заклади вищої освіти. Наведемо кілька прикладів працевлаштування наших випускників: менеджер зовнішньоекономічної діяльності, логіст зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «НТФ»; менеджер із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Лотос Корп»; працівники інженерного відділу, комунікаційної команди у Philip Morris International; логістичний координатор (міжнародні перевезення вантажів) компанія Logity; підприємці (власники інтернет-магазинів, розробник власного бренду одягу).

Нижче наведено список екзаменів, необхідних для вступу на цю освітню програму:

  1. 1. ЄВІ (єдиний вступний іспит з англійської мови)
  2. 2. Фаховий іспит зі спеціальності
  3. З. програмами вступних випробувань ви можете ознайомитися за посиланням.
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Міжнародний бізнес
Освітній ступінь(рівень)
Магістр
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
5 курс
Спеціальність та код
292 Міжнародні економічні відносини
Освітні програми
Міжнародний бізнес
Структурний підрозділ
Навчально-науковий інститут «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу»
Структурний підрозділ

Навчально-науковий інститут «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу»

Сайт підрозділу
в. о. завідувача кафедри
Ірина Олександрівна
Дерід
доцент
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, ауд. 3-78
Електронна пошта приймальної комісії: