Каразінський
університет
Освітня програма № 035

Філологія (германські мови, література зарубіжних країн та перекладознавство)

Освітній рівень аспіранта

Головні цифри програми

47000 грн
Вартість навчання за рік
100
Мінімальний прохідний бал
5 осіб
Ліцензійний обсяг
40 ECTS
Кредитів
до 0
Бюджетних місць
4 роки
Термін навчання
4 роки
Термін навчання
27000 грн
Вартість навчання за рік
до 0
Бюджетних місць
5 осіб
Ліцензійний обсяг
40 ECTS
Кредитів
100
Мінімальний прохідний бал

Програма підготовки

Мета освітньо-наукової програми - підготовка нового покоління висококваліфікованих філологів – науковців, викладачів, практиків, здатних працювати за кращими світовими академічними стандартами, зберігаючи та творчо розвиваючі досягнення вітчизняної науки і регіональної лінгвістичної школи шляхом поєднання в програмі теоретичної і практичної підготовки з науково-дослідницькою роботою здобувачів.

Основний фокус освітньо-наукової програми полягає у проведенні досліджень у галузі гуманітарних наук за спеціальністю філологія (германські мови, літературознавство, перекладознавство). Програма враховує як існуючі вітчизняні й зарубіжні взірці, так і втілює науковий доробок науковців ХНУ імені В.Н. Каразіна та філологічні наукові школи університету: когнітивно-комунікативної лінгвістики, еколінгвістики, лінгвокогнітивного аналізу інформаційного впливу, лінгвосинергетики, прагмастилістики, дискурс-аналізу мультикодових систем, функціонально-комунікативної стилістики, перекладацької творчості, типології стилів і напрямів зарубіжної літератури та дослідження поетики (літературного твору, жанрів, напрямів, стилів західноєвропейської та світової літератури).

Результати навчання передбачають формування у здобувачів вищої освіти знань сучасного стану і тенденцій розвитку, перспективних вітчизняних та зарубіжних розробок і новітніх технологій у галузі викладання іноземних мов та філологічних дисциплін, галузі перекладу різних напрямів, а також здатності усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою вдосконалення набутих фахових знань. Під час реалізації програми застосовується унікальне в Україні «Предметно-інтегроване навчання мов» (CLIL).

Випускники програми набувають уміння та навички проводити власні дослідження, переосмислювати наявні та створювати нові методи аналізу, критично аналізувати релевантну наукову літературу, забезпечувати наукову новизну в дисертаційному дослідженні, розв’язувати актуальні проблеми, формулювати власні результати та висновки, апробовувати їх на конференціях і подібних заходах, у публікаціях у міжнародно визнаних виданнях, представляти і захистити у вигляді дисертації, викладати курси філологічної направленості у закладах вищої освіти України і світу.

Навчання за програмою забезпечує вміння започатковувати, планувати, реалізовувати та коригувати процеси наукового дослідження з дотриманням належної академічної доброчесності. Унікальність програми полягає в інтегруванні новітніх досягнень світової науки та національних і регіональних наукових шкіл для формування у випускників креативності, самостійності і здатності до самовдосконалення через поєднання теоретичної підготовки здобувачів з їх науково-дослідницькою роботою. Випускникам присвоюється кваліфікація доктора філософії у галузі гуманітарних наук за спеціальністю 035 Філологія.

Сферою їх професійної діяльності є наука, освіта, міжкультурне посередництво, переклад. Можливість працевлаштування охоплює наукові установи, освітні заклади, засоби масової інформації, міжнародні гуманітарні організації, а також інші установи і організації, де потрібні послуги викладача, філолога-дослідника, літературознавця, перекладознавця, редактора, філолога-аналітика, консультанта в системі державного управління та місцевого самоврядування.

Наукова складова освітньо-наукової програми передбачає проведення власного наукового дослідження під керівництвом одного наукового керівника та оформлення його результатів у вигляді дисертації. Під час навчання здобувачі мають можливість реалізувати право на академічну мобільність за міжнародними програмами (Еразмус +, DAAD, GIP та ін.). Завешення курсу відкриває можливості для подальшого навчання - участі в программах підвищення кваліфікації, грантових проєктах, здобуття наукового ступеня доктора наук.

Для вступу на аспірантуру абітурієнти повинні виконати такі умови:

  • Скласти єдиний вступний іспит.
  • Подати дослідницьку пропозицію.
  • Скласти фаховий екзамен.
Наступний крок
Обрали цю освітню програму?
Вітаємо!
Завантажуй PDF-картку
Щоб тобі було простіше заповнити заявку на ЄДЕБО, ми сформували картку відомостей по твоїй освітній програмі. Все що тобі треба - завантажити її та покроково заповнити всі поля. Успіхів!
Картка відомостей
Заклад освіти
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Назва конкурсної пропозиції
Філологія (германські мови, література зарубіжних країн та перекладознавство)
Освітній ступінь(рівень)
Аспірант
Форма здобуття освіти
Денна
Курс зарахування
6 курс
Спеціальність та код
035 Філологія
Освітні програми
Філологія (германські мови, література зарубіжних країн та перекладознавство)
Структурний підрозділ
Іноземних мов
Структурний підрозділ

Іноземних мов

Сайт підрозділу
В. о. декана
Світлана Андріївна
Віротченко
кандидат філологічних наук, доцент
Телефон приймальної комісії:
Адреса підрозділу приймальної комісії:
майдан Свободи, 4, головний корпус, кімната 1-51
Електронна пошта приймальної комісії: