Унікальність освітньо-наукової програми визначається її формуванням на основі аналізу існуючих споріднених вітчизняних та зарубіжних освітньо-наукових програм з урахуванням напрямків та досягнень сучасної медичної науки та освіти, а також спрямованістю на розвиток загальних та фахових компетентностей здобувачів. Відповідно до зазначеного, випускники програми будуть підготовлені до роботи в міжнародних дослідницьких проектах та інституціях, а також до продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем в науково-педагогічній сфері та галузі практичної ланки охорони здоров’я.
Educational and Scientific Program
Мета освітньої програми – підготовка фахівців, які на базі глибинних теоретичних знань, практичних умінь та навичок здатні розв’язувати комплексні проблеми в галузі охорони здоров’я здійснювати в цій галузі дослідницько-інноваційну діяльність, виконувати оригінальні наукові дослідження, отримувати нові факти та впроваджувати результати роботи у практичну медицину та науково-педагогічну діяльність.
Орієнтація освітньої програми: освітньо-наукова, дослідницька.
Основний фокус освітньо-наукової програми: наукові дослідження в галузі медицини за спеціалізаціями: акушерство та гінекологія; анестезіологія та інтенсивна терапія; внутрішні хвороби; генетика; загальна практика – сімейна медицина; епідеміологія; імунологія та алергологія; інфекційні хвороби; кардіологія; нервові хвороби; онкологія; оториноларингологія; офтальмологія; патологічна анатомія; психіатрія; радіаційна медицина; серцево-судинна хірургія; травматологія та ортопедія; шкірні та венеричні хвороби.
Теоретичний зміст предметної області: зміст ОНП має чітку структуру з логічною послідовністю освітніх компонентів. Встановлена мета ОНП дозволяє здобувачу отримати якісні сучасні знання з актуальних проблем медицини, ефективно засвоїти загальні та спеціальні компетентності, методології наукового дослідження для подальшого застосовування їх в науково-дослідницькій та педагогічній роботі.
Методи, методики та технології: історичний, системний, процесуальний, евристичний, структурно-функціональний підходи, а також узагальнення, моделювання, програмування, прогнозування, міждисциплінарність та інші.
Інструменти та обладнання: Сучасні лабораторії, діагностичні, лікувальні та цифрові засоби, предмети та прилади для проведення фахової діяльності.
Особливості програми: важливою особливістю ОНП є її міждисциплінарний характер, а саме інтеграція фундаментальних знань з клінічною практикою. Зазначене забезпечується міжфакультетськими науковими зв’язками в межах багатопрофільного університету, що є підґрунтям для отримання здобувачами глибинних теоретичних знань та обумовлює відповідний сучасний рівень наукових досліджень. Практична складова ОНП реалізується на клінічних базах університету, більшість з яких є клініки ДУ, що підпорядковані НАМН України.
Передумови для вступу
Наявність освітнього ступеня магістра за спеціальністю 222 “Медицина” або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за спеціальністю «Лікувальна справа» Умови вступу визначаються «Правилами прийому до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна», які затверджені Вченою радою.
Для вступу на аспірантуру абітурієнти повинні виконати такі умови: