На цій програмі студенти вивчають процес енергозабезпечення з багатьох точок зору та створюють синергію технологій, економіки, управління та вищих соціально-політичних та навіть гуманітарних сенсів. Тому що, як соціально-політичне й економічне підґрунтя дозволяють розвивати передові енергетичні технології та створювати надійні та екологічні системи енергозабезпечення, так і енергетика нового часу забезпечує сталий розвиток і економіки, і суспільства.
Лише розуміючи усі аспекти такої взаємодії вказаних складових можливо розв'язувати питання енергетичної безпеки власного бізнесу, потужних виробництв, територіальних громад, окремих регіонів, держави в цілому та міждержавних утворень. Вміння економічно обґрунтувати енергетичні проєкти, налагодити чітке управління їх реалізацією, досягти соціально-політичного консенсусу в сфері енергетики є не менш важливим, аніж самі технології та ресурси енергетичної галузі.
На бакалавраті ми формуємо нове молоде покоління енергетиків, які мають новий більш універсальний погляд на вирішення проблеми енергозабезпечення, та можуть оперувати знаннями та навичками, як енергетичного профілю, так і економіко-управлінського та соціально-політичного напрямків.
Сфера професійної діяльності фахівців з енергетичної безпеки охоплює:
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Енергетична безпека» є вітчизняні та закордонні енергетичні компанії, науково-дослідні центри енергетичного напрямку, установи Національної академії наук, відділи енергозабезпечення місцевих рад та державних органів влади усіх рівнів та видів, відділи головних енергетиків промислових підприємств та комунально-побутового господарства, компанії, що працюють в сфері надання послуг з енергетичного менеджменту та аудиту, компанії що працюють в галузі зеленої енергетики та систем розподіленої генерації тощо.