Основою сталого розвитку та надійного функціонування усіх сфер життя суспільства є надійне та економічно прийнятне енергозабезпечення усіх процесів, що відбуваються навколо нас. Енергія — це базове поняття будь-якого процесу. Щоб ми не робили — нам потрібна енергія. У сучасних розвинених країнах основним видом енергії все більше стає електрична енергія. Вона універсальна та екологічна. Проте процес генерації, перетворення, розподілу, передачі, накопичення та споживання електричної енергії є цілісним та складним. Тому фахівці електроенергетики повинні мати високий рівень кваліфікації, знання та вміння, як з енергетичного, так і з суміжних напрямків науки і техніки. Зараз немає жодного технічного винаходу або фізичного закону, які б не мали свого застосування в енергетиці.
Освітня програма «Електричні станції, мережі і системи» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» готує висококласних фахівців електроенергетиків, здатних розв'язувати найскладніші завдання своєї галузі. Система підготовки спеціалістів поєднує в собі ґрунтовну базову загальнотехнічну підготовку, вивчення сучасних технологій та актуальних напрямків розвитку науки і техніки в енергетиці, підготовку в галузі управління енергетичними проєктами та міжнародного науково-технічного співробітництва, підготовку з основ управління робочого колективу та надає вмінь вирішувати складні науково-технічні завдання. Ця освітня програма навчає і модному і вічному, адже енергія ніколи не перестане бути актуальним поняттям, бо вона є життям всесвіту.
Бакалаврська підготовка забезпечує набуття базового рівня знань, умінь та навичок для успішного виконання професійних обов’язків на первинних та перших ланках керівних посад в електроенергетичній галузі та містить велику складову практичної підготовки на провідних підприємствах енергетичної галузі. Бакалаврський рівень з електричних станцій, мереж і систем забезпечує випускників усіма необхідними знаннями та вміннями для подальшої самостійної роботи в галузі електропостачання та енергозабезпечення. Такі фахівці завжди будуть затребувані на ринку праці та матимуть гідну заробітну платню та соціальний статус.
Сфера професійної діяльності фахівців з енергетичної безпеки охоплює:
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Електричні станції, мережі і системи» є вітчизняні та закордонні енергетичні компанії, науково-дослідні центри енергетичного напрямку, установи Національної академії наук, відділи енергозабезпечення місцевих рад та державних органів влади усіх рівнів та видів, відділи головних енергетиків промислових підприємств та комунально-побутового господарства, компанії, що працюють в сфері надання послуг з енергетичного менеджменту та аудиту, компанії, що працюють, зокрема, в галузі зеленої енергетики та систем розподіленої генерації тощо.