Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Біотехнології та біоінженерія
Хімічна та біоінженеріяБіотехнології — міждисциплінарна галузь, яка вивчає та розробляє методи отримання корисних для людства продуктів за допомогою біологічних об’єктів: мікроорганізмів, клітин тварин і рослин.

Підготовка фахівців на кафедрі молекулярної біології та біотехнології реалізується на засадах наддисциплінарності та єдності фундаментальних наук, наукомістких технологій та гуманістичного світогляду. Наддисциплінарність забезпечується фундаментальною підготовкою у галузі біологічних, хімічних, фізичних, технічних та економічних наук, що дозволяє випускникам реалізувати отримані знання у сучасних наукових центрах. Базова підготовка, яку отримують наші студенти в галузі сучасних біотехнологій, дозволяє їм разом зі співробітниками кафедри та НДІ біології вести розробки в таких напрямках як клітинні та імунобіотехнології, фармацевтичні, харчові та екобіотехнології. Студенти кафедри отримують підготовку з основ біоетики, біобезпеки та біологічних ризиків. На кафедрі функціонує науково-виробничий центр «Біотех-Каразін», у якому ведуться розробки з одержання функціональних продуктів з грибів, мікроводоростей, рослинних об'єктів, молозива. Ведуться розробки з отримання та випробування фармакологічних субстанцій, що володіють гепатотропною, противірусною та гепатопротекторною дією на різноманітних експериментальних та клінічних моделях.
Такий широкий арсенал науково-технологічних напрямів підготовки фахівців забезпечується не тільки високопрофесійними співробітниками кафедри (7 професорів та 9 доцентів), а й наявністю експериментальних та навчальних лабораторій в інститутах: загальної та невідкладної хірургії, мікробіології та імунології, свинарства, птахівництва та ін. Випускники кафедри проходять стажування та продовжують навчання у магістратурі, наразі, у Канаді, Франції, Німеччині, Швейцарії та успішно працюють на підприємствах харчової промисловості, зокрема дріжджових та спиртових заводах, пивоварнях, молочних підприємствах, біотехнологічних заводах, у сфері біоочищення промислових та побутових стоків, та наукових установах.
- Я маю
- Я маю