Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Підприємництво
Бізнес, адміністрування та правоПідприємство — це організаційно відокремлена й економічно самостійна ланка виробничої сфери народного господарства, що спеціалізується на виготовленні продукції, виконанні робіт і наданні послуг.

Програма «Підприємництво» за спеціальністю D7 Торгівля для тих, хто планує відкрити власну справу або вже почав бізнес і хоче отримати нові знання для його розвитку.
Програма «Підприємництво» надає фундаментальні знання про те, як створювати, розвивати та управляти бізнесом, допоможе розвинути вміння бачити можливості там, де інші бачать проблеми.
Отримані знання та навички надають впевненість у власних силах, що важливо для прийняття рішень і подолання викликів у підприємницькій діяльності. Це важливо не лише для створення власного бізнесу, а й для інновацій у вже існуючих компаніях.
Метою програми є підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних розв'язувати практичні проблеми і складні спеціалізовані задачі з підприємництва та торгівлі.
Результати навчання за програмою:
- здатність вести підприємницьку діяльність в межах правових норм;
- вміння впроваджувати сучасні технології в діяльність підприємства;
- навички планування й управління ресурсами підприємства;
- можливість виявляти підприємницьку ініціативу до генерування нових ідей;
- володіння мистецтвом бізнес-комунікацій та ведення переговорів;
- готовність організувати командну роботу та проявляти лідерські навички.
Основні дисципліни програми: основи підприємницької діяльності; потенціал та розвиток підприємництва; торговельна діяльність; організація торговельних структур; прийняття управлінських рішень; тренінг «Адаптація у бізнес середовищі»; ризик-менеджмент; бізнес-планування; трейдинг та біржова діяльність; основи міжнародної торгівлі; міжнародний бізнес менеджмент; маркетинг; HR-менеджмент; контракти та договірне право.
- Я маю