Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Англійська мова та література і переклад та друга іноземна мова
Гуманітарні наукиОсвітньо-професійна програма «Англійська мова та література і переклад та друга іноземна мова» готує висококваліфікованих фахівців у галузі мовознавства та перекладознавства. Програма охоплює теоретичні, практичні та методичні дисципліни, включаючи цифрові технології, міжкультурну комунікацію, сучасні перекладацькі підходи та мовну аналітику, що забезпечує конкурентоспроможність випускників на міжнародному ринку праці.

Інтеграція України в орбіту Європейського Союзу одним з пріоритетних завдань для закладів вищої освіти ставить підготовку фахівців, які б досконало володіли як англійською, цією lingua franca сучасного глобального світу, так і мовами країн-членів ЄС, у тому числі німецькою, французькою, іспанською, італійською.
Професійні компетентності, які ви отримаєте на базі конкурсної пропозиції «Англійська мова та література і переклад та друга іноземна мова», забезпечать вам високий рівень знань у викладацьких, перекладацьких та науково-дослідних типах діяльності. У програмі навчання пропорційно представлено курси теоретичного, практичного та методичного характеру, які безпосередньо враховують специфіку майбутньої професійної діяльності наших випускників.
Включені до освітньої програми дисципліни — аспекти та стратегії комунікації європейських спільнот, сучасна англійська вимова: США, Велика Британія, Канада, Австралія; основи сучасного автоматизованого перекладу; практика спілкування в контексті англомовного PR-дискурсу, основи літературної компаративістики та інші — розкривають сутність актуальних на сьогоднішній день лінгвістичних, літературознавчих та перекладацьких проблем. У результаті освоєння програми студенти набувають системних знань у галузі іноземних мов, мовознавства, літературознавства та перекладознавства.
Важливою фаховою компетентністю освітньо-професійної програми є здатність використовувати цифрові технології як у викладацькій, так і у перекладацькій діяльності, що нерозривно пов’язано з тим, чим займаються IT-компанії.
Конкурсна пропозиція «Англійська мова та література і переклад та друга іноземна мова» регламентує цілі, очікувані результати, зміст, умови та способи реалізації освітнього процесу. Її спрямовано на рішення головного завдання освітньої політики, а саме — підготовку високопрофесійних бакалаврів, конкурентоспроможних на вітчизняному та міжнародному ринках праці, де незмінним попитом користуються такі професії, як викладач англійської мови у державних та приватних школах, викладач ділової англійської мови, викладач на мовних курсах, штатний перекладач або перекладач-фрілансер, копірайт-перекладач, контент-менеджер.
- Я маю
- Я маю