Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні відносини
Міжнародні відносиниОсвітня програма спрямована на підготовку конкурентоспроможних фахівців, здатних впевнено орієнтуватися в складних політичних, економічних, соціальних, культурних контекстах міжнародних відносин, вирішувати завдання, ґрунтуючись на принципах дипломатії, міжнародного права та безпеки, а також демонструвати лідерські якості в професійній діяльності.
Випускники освітньої програми «Міжнародні відносини» можуть працювати:
- у Міністерстві закордонних справ України;
- у дипломатичних і консульських представництвах України за кордоном;
- в органах державної влади та місцевого самоврядування різних рівнів;
- у міжнародних організаціях;
- у транснаціональних комерційних структурах;
- в аналітичних центрах та наукових установах, пов’язаних із дослідженням та прогнозуванням міжнародних процесів.
Освітньо-професійна програма «Міжнародні відносини» передбачає оволодіння знаннями у таких предметних сферах: історія та теорія дипломатії, дипломатична та консульська служба, дипломатичний протокол та етикет, історія міжнародних відносин, країнознавчі студії, міжнародні організації, геополітика та геостратегія, міжкультурні комунікації у міжнародних відносинах, міжнародне право, міжнародна економіка, міжнародна безпека, конфліктологія та переговорний процес у міжнародній практиці, процеси європейської інтеграції, міжнародні відносини у регіонах Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Північної та Південної Америк, Глобального Півдня, зовнішня політика України та багато інших.
Студенти вивчають дві іноземні мови: англійська (обов’язкова) та за вибором: французька/ німецька/іспанська.
Освітня програма забезпечує набуття практичних навичок аналітичної діяльності, комунікативних здібностей, формування та реалізації проєктів для ефективної роботи в сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва зокрема через вибіркові дисципліни, серед яких: спічрайтинг, нетворкінг, управління проєктами, конфлікт-менеджмент тощо.
Студенти мають широкий доступ до міжнародних програм академічної мобільності (паралельного навчання або стажування в університетах інших країн), до міжнародних грантів та інших освітніх і наукових проєктів. У такий спосіб вони спілкуються з носіями мови, долучаються до культури країн, з якими у подальшому буде пов’язана їх професійна діяльність.
- Я маю