Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародна інформація та міжнародні комунікації
Міжнародні відносиниМетою освітньо-професійної програми є підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно аналізувати, створювати та передавати інформацію в міжнародному контексті, забезпечувати міжкультурну комунікацію, використовувати сучасні інформаційні технології для вирішення стратегічних завдань у сфері міжнародних відносин, бізнесу та громадської дипломатії.

Випускники освітньої програми «Міжнародні відносини» можуть працювати:
- у Міністерстві закордонних справ України;
- у дипломатичних і консульських представництвах України за кордоном;
- у пресслужбах органів державної влади та місцевого самоврядування;
- у пресслужбах та аналітичних відділах міжнародних організацій;
- у міжнародних інформаційних агентствах;
- у дослідницьких установах і аналітичних центрах.
Освітньо-професійна програма «Міжнародна інформація та міжнародні комунікації» передбачає оволодіння знаннями у таких предметних сферах як:
- зв’язки з громадськістю в міжнародних відносинах; інформаційно-аналітична діяльність у міжнародних відносинах;
- інформаційно-комунікаційні системи і мережі;
- дипломатичні переговори та міжнародні конференції;
- аналіз та прогнозування зовнішньої політики;
- основи дипломатії та дипломатичної служби;
- дипломатичний протокол та етикет;
- сучасні інформаційні технології;
- міжнародні медіакомунікації.
Студенти вивчають дві іноземні мови: англійська (обов’язкова) та за вибором: французька/ німецька/іспанська.
Освітня програма забезпечує набуття практичних навичок аналітичної діяльності, комунікативних здібностей, формування та реалізації проєктів для ефективної роботи в сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва.
Студенти мають широкий доступ до міжнародних програм академічної мобільності (паралельного навчання або стажування в університетах інших країн), до міжнародних грантів та інших освітніх і наукових проєктів. У такий спосіб вони спілкуються з носіями мови, долучаються до культури країн, з якими у подальшому буде пов’язана їх професійна діяльність.
- Я маю