Опис програми

Мета освітньої програми – підготовка фахівця, здатного розв’язувати складні задачі та проблеми у сфері охорони здоров’я або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.

Формування здатності застосовувати набуті знання, уміння, навички та розуміння з гуманітарних, фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін для вирішення типових задач діяльності лікаря-стоматолога в галузі охорони здоров'я на відповідній посаді, сфера застосування яких передбачена визначеними переліками синдромів та симптомів захворювань, фізіологічних станів та соматичних захворювань, що потребують особливої тактики ведення пацієнтів, невідкладних станів, лабораторних та інструментальних досліджень, медичних маніпуляцій.

 

Об’єкт вивчення та/або діяльності:

профілактика, діагностика та лікування стоматологічних захворювань людини, охорона здоров’я населення.

 

Цілі навчання:

підготовка фахівця, здатного розв’язувати складні задачі та проблеми у сфері стоматології та охорони здоров’я або у процесі навчання, що характеризуються невизначеністю умов і вимог та виконувати професійну діяльність лікаря-стоматолога.

 

 

Теоретичний зміст предметної області:

концепції, принципи і теорії профілактики, діагностики та лікування стоматологічних захворювань людини на індивідуальному, родинному та популяційному рівнях.

Методи, методики та технології:

анамнестичні, клінічні, лабораторні, рентгенологічні та функціональні методи діагностики згідно з протоколами надання медичної допомоги; технології діагностики, лікування та профілактики стоматологічних захворювань, управління та організації роботи в галузі охорони здоров’я.

Інструменти та обладнання:

сучасні діагностичні, лікувальні та цифрові засоби, предмети та прилади для проведення фахової діяльності.

Особливості програми. Програма передбачає теоретичну, практичну та науково-дослідну підготовку з урахуванням пріоритету медичної діяльності на засадах самоорганізації; лише денна форма навчання; по завершенні навчання є обов’язковим є навчання в інтернатурі за спеціальністю «Стоматологія» та можливістю наступної спеціалізації за певним стоматологічним фахом.

Мультидисциплінарне викладання фундаментальних та гуманітарних дисциплін забезпечується біологічним, хімічним, фізичним, радіофізичним філософським, історичним, філологічним та факультетом іноземних мов. Клінічними базами медичного факультету є клініки НАМН України та обласні клінічні лікарні.

Особливою перевагою ОПП Стоматологія є наявність клінічної бази у Обласній стоматологічній поліклініці (КНП ХОР "ОСП") та одного з найкращих в Україні  багатопрофільного симуляційного центру, які дають можливість закріплювати та розвивати отримані теоретичні знання та практичні навички.

Після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістра спеціальності «Стоматологія» фахівець здатний виконувати професійну роботу: лікар-інтерн; лікар-стажист; лікар-резидент.

Магістр стоматології має вступати навчатися до інтернатури (первинна спеціалізація). Після набуття первинної спеціалізації лікар-стоматолог може отримати вторинну спеціалізацію за стоматологічними спеціальностями.

Після отримання спеціалізації випускник має право продовжити навчання за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та набувати додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих.

Передумови для вступу
Інформація оновлюється.