Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Філологія (германські мови, література зарубіжних країн та перекладознавство)
Гуманітарні наукиОсвітньо-наукова програма орієнтована на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі філології, здатних до науково-дослідницької, педагогічної та практичної діяльності. Програма розвиває спадщину каразінської школи в когнітивно-комунікативній лінгвістиці, еколінгвістиці, перекладознавстві, лінгвістичному аналізі, літературознавстві. Випускники отримують кваліфікацію доктора філософії та можуть працювати у вищих навчальних закладах, наукових установах, видавничій галузі, PR-технологіях.

Якщо ви бачите себе висококваліфікованим фахівцем, що здійснює науково-дослідницьку діяльність, аналітичну роботу, проводить наукове консультування в сфері науки, освіти, культури, працює в міжнародних дослідницьких проєктах та інституціях, викладає філологічні дисципліни на високому рівні в університетах України та світу, то ця освітньо-наукова програма для вас.
Це класика, що випереджає час: вона враховує наявні вітчизняні й зарубіжні здобутки і розвиває доробок першої в Україні каразінської наукової школи від всесвітньо відомого Олександра Потебні до сьогодення у галузях когнітивно-комунікативної лінгвістики, еколінгвістики, лінгвокогнітивного аналізу інформаційного впливу, лінгвосинергетики, прагмастилістики, дискурс-аналізу мультикодових систем, функціонально-комунікативної стилістики, перекладацької творчості, типології стилів і напрямів зарубіжної літератури та дослідження поетики (літературного твору, жанрів, напрямів, стилів світової літератури).
Програма застосовує унікальне в Україні предметно-інтегроване навчання мов (CLIL).
Наше завдання — підготовка нового покоління висококваліфікованих філологів — науковців, викладачів, практиків, здатних до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у вітчизняному та світовому науково-освітньому просторах, що достягається шляхом поєднання в освітньо-науковій програмі теоретичної і практичної підготовки з вашою науково-дослідницькою роботою.
Під час роботи над дисертацією ви можете скористатися можливостями академічної мобільності і проходити наукове стажування у численних зарубіжних університетах-партнерах (Йорк, Берлін, Кадіс, Палермо та інших).
Випускникам присвоюється освітня кваліфікація доктора філософії у галузі гуманітарних наук за спеціальністю В11 Філологія. Після закінчення аспірантури та успішного захисту дисертації ви зможете займати посади асистента, викладача, доцента ЗВО (викладання теоретичних і практичних філологічних дисциплін), філолога-дослідника, літературознавця, перекладознавця, молодшого наукового та наукового співробітника, наукового співробітника-консультанта науково-дослідницької установи, редактора наукового / літературного в літературно-видавничій галузі, у друкованих та електронних ЗМІ, PR-технологіях, філолога-аналітика або перекладознавця в установах сфери професійної зайнятості, освіти, науки і культури, молоді.
Якщо ви креативні, схильні до наукової роботи, здатні до самовдосконалення — наша освітньо-наукова програма саме для вас.
- Я маю
- Я маю