Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Безпека інформаційних і комунікаційних систем
Інформаційні технологіїБезпека інформаційних і комунікаційних систем — це напрямок, пов’язаний з розробкою і реалізацією комплексних систем захисту інформації в установі (підприємстві, фірмі).

Протягом навчання за програмою «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» магістр набуває практичних навичок з організації безпеки операційних систем і баз даних, технічного захисту інформації, антивірусного захисту, безпеки Web-сервісів.
Магістри адаптовуються до зростаючих потоків інформації та наслідків науково- технічного прогресу, постійно засвоюють новітні світові науково-технічні досягнення в галузі інформаційної безпеки та захисту інформації, використовують сучасні інформаційні технології, знання фундаментальних законів і понять природничих наук.
Фахівці з інформаційної безпеки можуть працювати у провідних наукових і науково-виробничих центрах України, що вирішують питання створення, розробки, використання, впровадження систем захисту інформації.
Випускники мають можливість продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі кращих університетів США, Німеччини, Канади, Японії та інших країн світу. Факультет комп’ютерних наук входить в Інститут високих технологій університету. У рамках інституту створено навчально-наукові комплекси у провідних наукових установах України, зокрема у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут», Науковому фізико-технологічному центрі Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, Національному космічному агентстві України. На базі цих комплексів студенти проходять навчальну, виробничу та переддипломну практики. Інститут підтримує стосунки з провідними науковими установами Німеччини, США, Канади, Польщі, де кращі студенти проходять ознайомчі та дипломні практики, а випускники — довгострокове наукове стажування.