Мета освітньої програми. Підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців з автоматизації, комп'ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів та процесів на основі сучасних та перспективних методів і засобів автоматизації, проведення інноваційної діяльності, взаємодії з представниками світової науково-технічної спільноти; забезпечення всебічного професійного, інтелектуального, соціального та творчого розвитку особистості в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства.
Цілі навчання. Підготовка фахівців другого рівня вищої освіти, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів, кіберфізичних систем, технологій цифрової трансформації, що стоять за завданнями Industry 4.0, сприяють процесу швидкої адаптації продукції та послуг підприємств та компаній, а також забезпечують перехід від фізичного світу до цифрового.
Орієнтація освітньої програми. Освітньо-професійна програма.Акцент програми зроблений на формуванні фахівця, здатного до вирішення науково-технічних проблем в області автоматизації, комп'ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, розробки, проектування, налагодження та експлуатації систем автоматизації та управління загальнопромисловими та енергетичними об’єктами та процесами з використанням новітніх комп’ютерних технологій
Основний фокус освітньої програми. Спеціальна освіта у галузі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Оволодіння сучасними методами та засобами, які застосовують для аналізу, синтезу, проектування, налагодження, модернізації та експлуатації систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об’єктів та процесів, методологією наукових досліджень об’єктів керування та систем автоматизації складних організаційно-технічних об’єктів. Програма узагальнює вимоги з боку держави, світового співтовариства та споживачів випускників до змісту вищої освіти. Програма відображає соціальне замовлення на підготовку фахівця з урахуванням аналізу професійної діяльності та вимог до змісту вищої освіти з боку держави та окремих замовників фахівців.
Особливості програми. Підготовка фахівців з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, орієнтована на створення, вдосконалення, модернізацію, експлуатацію та супроводження систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів та процесів з застосуванням сучасних та перспективних методів і засобів автоматизації. Тісна співпраця з промисловими підприємствами регіону, зокрема з виробничими підприємствами енергетичної галузі,. Проходження практики на передових підприємствах, які експлуатують системи автоматизації та комп’ютерно-інтегровані технології.
Придатність до працевлаштування. Підготовка висококваліфікованих фахівців за магістерським рівнем вищої освіти у галузі автоматизації, комп'ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, які володіють глибокими знаннями та компетенціями, необхідними для виконання професійних обов’язків; здатних до комплексного розв’язання задач розроблення нових і модернізації існуючих систем автоматизації загальнопромислових та енергетичних об'єктів та процесів, що передбачає використання сучасних принципів керування та енергозбереження, застосування сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій. Місця працевлаштування. Посади у відділах та лабораторіях наукових установ, профільних кафедрах університетів, академій. Відповідні посади (наукові дослідження та управління) підприємств, установ та організацій.